NBA: wygrana Washington Wizards, wielki mecz Gortata

Marcin Gortat (fot. Mitchell Layton / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Washington Wizards pokonali Toronto Raptors 134:129. Rozstrzygnięcie przyniosły trzy dogrywki a najlepszy mecz w ekipie „Czarodziejów” rozegrał Marcin Gortat, który pobił swoje trzy życiowe rekordy – podaje sport.tvn24.pl.
Polak po raz pierwszy w karierze przekroczył granicę 30 zdobytych punktów. Ponadto oddał 23 rzuty z gry i trafił 12 razy, co także jest najlepszym osiągnięciem w jego prywatnych statystykach.

Gortat był najlepszym zawodnikiem Wizards w tym spotkaniu. Na pięć sekund przed końcem meczu wyrównał wynik, dobijając niecelny rzut Bradleya Beala.

W trzech dogrywkach polski center także spisywał się bardzo dobrze. Kluczowa była współpraca Gortata z Johnem Wallem, który także zdobył 31 punktów i grał skutecznie w obronie.

Washington Wizards wygrali piąty mecz z rzędu i zajmują piąte miejsce w konferencji wschodniej.