Polacy wygrali z Finami i awansowali 1/8 finału Mistrzostw Europy

Polacy wygrali z Finami i awansowali 1/8 finału Mistrzostw Europy

(fot.ValentinValkov/Fotolia.pl)
Reprezentacja Polski w koszykówce wygrała swoje ostatnie grupowe spotkanie na Mistrzostwach Europy. Polacy okazali się lepsi od Finów, ogrywając kadrę skandynawskiego państwa 65:78. Kolejny mecz to już 1/8 finału. Odbędzie się on w sobotę 12 września.
Polacy pierwszą kwartę wygrali 20:23, przede wszystkim dzięki doskonałej postawie Mateusza Ponitki oraz Adama Waczyńskiego. Druga kwarta padła łupem Finów, którzy wygrali ją 21:19, ale Polacy schodząc na przerwę zachowali jednopunktowe prowadzenie

Trzecią kwartę Polacy wygrali pięciopunktową przewagą 11:19. W czwartek kwarcie Polacy zdołali wyeliminować z boiska strony Erika Murphy’ego, który musiał opuścić parkiet za przekroczenie limitu fauli. Ostatnia odsłona meczu także została wygrana przez Polaków. Tym razem siedmioma punktami 13:20. Całe spotkanie Polacy wygrali 65:78.

Najlepiej w Polskiej drużynie punktowali Waczyński (17), Slaughter (13), Gortat (10) i Karnowski (10). Dzięki zwycięstwu nad Finami Polacy zajęli trzecie miejsce w swojej grupie.