NBA: Druga porażka Wizards. 10 punktów Gortata

Marcin Gortat (fot. KAMIL KRZACZYNSKI / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Drugiej porażki w tym sezonie doznali koszykarze Washington Wizards. Zespół Marcina Gortata przegrał na wyjeździe z Boston Celtics 98:118 - podaje sport.tvn24.pl.
Marcin Gortat rozpoczął mecz w pierwszej piątce. Przebywał na parkiecie 26 minut, zdobył dziesięć punktów i miał osiem zbiórek. Polski środkowy był w środę najlepiej zbierającym, drugim podającym i trzecim strzelcem Wizards. Najwięcej punktów dla "Czarodziejów" zdobył Bradley Beal - 24. Najwięcej punktów dla Celtics uzyskał Jared Sullinger – 21 i osiem zbiórek.

Wizards grali nieźle tylko na początku pierwszej kwarty. Potem gospodarze wykorzystywali chaos i nieskuteczność zespołu Gortata. Po pierwszych 12 minutach było już 40:25 dla Celtics, w połowie drugiej kwarty koszykarze trenera Brada Stevensa prowadzili nawet 61:31 (do przerwy 72:49) i tego meczu już nie mogli przegrać.