Powrót Gortata, przegrana Wizards

Marcin Gortat (fot. KAMIL KRZACZYNSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Marcin Gortat po trzech meczach przerwy wrócił do NBA. Mimo dobrej gry, nie zapobiegł porażce swojego zespołu 103:109 z Houston Rockets.

Nieobecność Gortata w poprzednich trzech meczach była spowodowana chorobą matki i lotem do Polski. To najdłuższa absencja polskiego reprezentanta od dołączenia do Wizards. Wcześniej zawodnik nie zagrał tylko w jednym meczu na skutek kontuzji.

Przerwa w grze nie wytrąciła Polaka z formy. Zagrał 36 minut, zdobył 18 punktów i miał 13 zbiórek. Był drugim najlepiej punktującym w swoim zespole i miał najwięcej zbiórek ze wszystkich zawodników na parkiecie. Nie wystarczyło to jednak do pokonania dobrze dysponowanych Rakiet z Houston.

Wizards z 9 wygranymi i 12 porażkami plasują się na 12. miejscu w Konferencji Wschodniej.