Legia mistrzem Polski! Piast przegrał na koniec sezonu

Legia mistrzem Polski! Piast przegrał na koniec sezonu

Legia Warszawa
Legia WarszawaŹródło:Newspix.pl / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT
Legia Warszawa wygrała z Pogonią Szczecin 3:0 i przypieczętowała mistrzostwo Polski.

Legia zaczęła mecz z Pogonią bardzo ofensywnie. Nie było w tym nic dziwnego, bowiem „Wojskowi”, aby zdobyć mistrzostwo, musieli zgarnąć w tym meczu trzy punkty. Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie. Jodłowiec dostał piłkę w szesnastkę i uderzył w kierunku bramki. Piłka zmierzała prosto w ręce Słowika, ale na nieszczęście „Portowców”, futbolówka odbiła się jeszcze od Czerwińskiego. Bramkarz Pogoni stał jak wryty, a piłka wylądowała w siatce. Kolejne gole oglądaliśmy dopiero w samej końcówce. W 83. minucie na 2:0 podwyższył Nikolić, a wynik spotkania chwilę później ustalił Hamalainen, który pewnym strzałem pokonał Słowika po świetnym podaniu od Guilherme.

W ostatnim meczu sezonu zawiódł Piast, który o mistrzostwo walczył z Legią do samego końca. Ekipa z Gliwic przegrała z Zagłębiem 0:1. Legia Warszawa dzięki zdobyciu mistrzostwa powalczy o fazę grupową Ligi Mistrzów. Piast Gliwice, Zagłębie Lubin i Cracovia zagrają w eliminacjach Ligi Europy.

Wyniki niedzielnych spotkań:

Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0

Lech Poznań - Ruch Chorzów 3:0

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0:1

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:0

Wiemy, kto spada z ekstraklasy

W sobotę poznaliśmy też ostateczne rozstrzygnięcia w grupie spadkowej. Z ligą żegna się Podbeskidzie Bielsko-Biała, które nie miało już szans na utrzymanie po meczu w przedostatniej kolejce z Górnikiem Łęczna. Ekipa z Lubelszczyzny o ligowy byt walczyła do samego końca. Łęcznianie przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 2:3, ale zostają w ekstraklasie dzięki wynikowi z Niecieczy, gdzie Górnik Zabrze zremisował z Termalicą 1:1. Ostatecznie to właśnie ekipa z Zabrza w przyszłym sezonie zagra w I lidze. Najlepsza w grupie spadkowej okazała się Wisła Kraków.

Źródło: Wprost