Kolejne medale dla Polski! Złoto Cichockiej, srebro Linkiewicz

Kolejne medale dla Polski! Złoto Cichockiej, srebro Linkiewicz

Joanna Linkiewicz
Joanna Linkiewicz Źródło: Newspix.pl / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT
Joanna Linkiewicz została wicemistrzynią Europy w biegu na 400 metrów przez płotki. Następnie w biegu na 1500 m złoto zdobyła Angelika Cichocka.

Podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie Linkiewicz w biegu na 400 metrów przez płotki uzyskała czas 55.33 sek. 26-latce zabrakło ośmiu setnych sekundy do wyrównania rekordu życiowego. Od samego początku Polka trzymała równe tempo, ale najlepsza okazała się Sara Slott Petersen (55.12). Linkiewicz zaatakowała Dunkę jeszcze na ostatniej prostej, jednak ostatecznie musiała do ostatniego metra walczyć o srebro ze Szwajcarką Leą Sprunger. Na ósmym miejscu bieg ukończyła Emilia Ankiewicz.

Najpierw srebro, a potem złoto

Z kolei Angelika Cichocka zdobyła złoty medal w biegu na 1500 metrów. Drugie miejsce zajęła broniąca mistrzowskiego tytułu - Sifan Hassan (4:33.76). Jako trzecia bieg ukończyła Ciara Mageean (4:33.78).

Źródło: sport.tvp.pl, sport.pl