Lek psychotropowy w opakowaniu kardiologicznego. GIF apeluje o zwrot preparatów

Lek psychotropowy w opakowaniu kardiologicznego. GIF apeluje o zwrot preparatów

Dodano:   /  Zmieniono: 4
Tych leków może zabraknąć w aptekach. Resort opublikował listę (fot. blackboard1965/fotolia.pl)
Główny Inspektorat Farmaceutyczny apeluje do pacjentów, by zwrócili do aptek trzy serie leku kardiologicznego Atram. Jak się okazało, Atram został pomieszany z Neurolem, lekiem psychotropowym.

Jak czytamy na stronie GIF, w związku z pomieszaniem na linii produkcyjnej w Republice Czeskiej blistrów produktów leczniczych Neurolu (lek psychotropowy), które zostały umieszczone w opakowaniach Atramu (lek kardiologiczny) istnieje niebezpieczeństwo zażycia leku psychotropowego przez pacjentów kardiologicznych.

Dlatego też GIF apeluje, by pacjenci zwracali lek Atram do apteki, w której dokonali zakupu.

GIF na swojej stronie internetowej opublikował, które serie leków zostały pomieszane, są to:


  • ATRAM 12,5 (Carvedilolum), 12,5 mg, tabletki, nr serii: 2561215, data ważności: 11.2017
  • ATRAM 12,5 (Carvedilolum), 12,5 mg, tabletki, nr serii: 2510216, data ważności: 01.2018
  • ATRAM 6,25 (Carvedilolum), 6,25 mg, tabletki, nr serii: 2010216, data ważności: 01.2018.

Sprawę podmienionych leków skomentował na antenie TVN24 minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. – Każdy pacjent, którzy bierze ten lek, powinien natychmiast zgłosić się do swojego lekarza i od niego uzyska odpowiednią informację. Każde nieodpowiednie branie leku, nie branie tego, co trzeba albo branie leku, który został podmieniony może być niebezpieczne. Jeśli lek zlecił lekarz specjalista, a do niego nie ma natychmiastowego dostępu, należy się udać do lekarza rodzinnego, który na pewno poradzi, co robić – powiedział Radziwiłł.

Czytaj też:
GIF nakazał zaprzestania emisji spotu dot. szczepień przeciw pneumokokom



Źródło: Główny Inspektorat Farmaceutyczny
+
 4

Czytaj także