Turniej Czterech Skoczni. Stoch i Żyła znokautowali rywali!

Turniej Czterech Skoczni. Stoch i Żyła znokautowali rywali!

Kamil Stoch podczas kwalifikacji
Kamil Stoch podczas kwalifikacji Źródło:Newspix.pl / PIXATHLON
Kamil Stoch wygrał w piątek 65. Turniej Czterech Skoczni. Reprezentant Polski swoje zwycięstwo przypieczętował świetnymi skokami w Bischofshofen. Na drugim miejscu na podium TCS znalazł się Piotr Żyła, który w Bischofshofen był trzeci.

Dla Kamila Stocha Turniej Czterech Skoczni był jedynym brakującym trofeum. Wcześniej wywalczył już dwa tytuły mistrza olimpijskiego, złoto mistrzostw świata oraz Kryształową Kulę. Do tej pory jedynym Polakiem, który ma na koncie zwycięstwo w całym turnieju był Adam Małysz. Dokonał tego w 2001 roku.

Lider TCS Daniel Andre Tande w pierwszej serii skoczył 135 metrów. W przedostatniej parze Kamil Stoch co prawda skoczył o pół metra mniej niż Norweg, jednak miał noty aż o 4,5 pkt lepsze. Był liderem TCS po pierwszej serii ostatniego konkursu. Wiadomo było już, że Kamil Stoch wygrał po 138,5-metrowej próbie TCS, kiedy w drugiej serii Norweg skoczył 117 metrów.

W klasyfikacji generalnej TCS Piotr Żyła skoczył w pierwszej serii 121 metrów, czyli o trzy więcej niż trzeci w klasyfikacji po trzech konkursach Stefan Kraft. W drugiej serii skoczył na odległość 137 metrów i tym samym wbił się na drugie miejsce podium w turnieju i trzecie w konkursie. Już wtedy wszyscy wiedzieli, że po raz pierwszy w historii, na podium turnieju znalazło się dwóch Polaków!

Źródło: WPROST.pl / wyborcza.pl