Eliminacje do PŚ w Wiśle: Dawid Kubacki w czołówce

Eliminacje do PŚ w Wiśle: Dawid Kubacki w czołówce

Dawid Kubacki
Dawid KubackiŹródło:Newspix.pl / TOMASZ MARKOWSKI
W Wiśle odbyły się eliminacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwsze miejsce na podium zajął Niemiec Richard Freitag. Na czwartym miejscu uplasował się Dawid Kubacki po skoku na 133,5 metra. W sobotę w zawodach wystąpi siedmiu Polaków.

Kwalifikacje na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza stały pod znakiem zapytania, ze względu na niekorzystne prognozy, według których wiatr miał osiągnąć nawet 10 m/s. Ostatecznie warunki na skoczni nie stanowiły zagrożenia dla skoczków i zdecydowano się na rozpoczęcie zawodów.

Najlepiej w dwóch seriach próbnych zaprezentował się Kamil Stoch. Po skokach na 131,5 metra i 130 metrów, zajął 3. i 1. miejsce. Stoch jednak poczuł ból w kolanie po drugim skoku i zdecydował się nie skakać w kwalifikacjach.

Jak informuje Wirtualna Polska, kwalifikacji nie przebrnęli Krzysztof Biegun, Jakub Wolny, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus oraz Klemens Murańka. Pozostałym zawodnikom poszło lepiej i ostatecznie w zawodach wystąpi 7 reprezentantów Polski. Najlepiej poszło Dawidowi Kubackiemu, który uzyskał 133,5 metra. Była to najdłuższa uzyskana odległość, jednak Polak otrzymał niskie noty od sędziów za lądowanie w głębokim przysiadzie. Zajął 4. miejsce.

Na pierwszym miejscu uplasował się Richard Freitag, który uzyskał 133 metry. Jan Ziobro uzyskał 126 metrów i zakończył kwalifikacje w pierwszej dziesiątce. Andreas Kofler z 6. belki startowej uzyskał 133,5 metra. Z kolei Maciej Kot z 5. belki skoczył 130,5 metra.

Źródło: sportowefakty.wp.pl