Nie tylko skoczkowie. Worek medali dla Polaków w Belgradzie, dwa złote

Nie tylko skoczkowie. Worek medali dla Polaków w Belgradzie, dwa złote

Konrad Bukowiecki
Konrad Bukowiecki Źródło: Newspix.pl / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT
Polskich kibiców w sobotę nie cieszy tylko zwycięstwo skoczków na MŚ w Lahti. Polscy lekkoatleci podczas HME w Belgradzie zdobyli aż 5 medali: dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe.

Marcin Lewandowski zdobył złoty medal na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie. Polak przebiegł 1500 metrów w czasie 3.44,82 i wyprzedził Kalle Berglunda o 0,74 sekundy. To drugie złoto na HME w karierze Lewandowskiego - w 2015 roku w Pradze zwyciężył w biegu na 800 metrów.

Pierwsze miejsce na podium zdobył także Konrad Bukowiecki, który pchnął w zawodach na odległość 21,97 m, ustanawiając tym samym nowy halowy rekord Polski. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla Bukowieckiego - w przeszłości zdobywał mistrzostwo świata i Europy na poziomie juniorskim.

Srebro dla Polski wywalczył Rafał Omelko, który w biegu na 400 metrów ustąpił tylko Czechowi Pavlovi Maslakowi. Jednocześnie Polak osiągnął czas 46,08, który jest jego rekordem życiowym,

Brąz na HME w Belgradzie w biegu na 400 metrów wywalczyła Justyna Święty, dla której jest to największy sukces w dotychczasowej karierze. Ostatni krążek, brązowy, zdobyła Sofia Ennaoui, reprezentantka Polski stanęła na podium w biegu na 1500 metrów.