Kamil Stoch zwyciężył w Vikersund. Odrobił stratę do Krafta i zajął 2. miejsce w cyklu Raw Air

Kamil Stoch zwyciężył w Vikersund. Odrobił stratę do Krafta i zajął 2. miejsce w cyklu Raw Air

Kamil Stoch
Kamil Stoch Źródło: Newspix.pl / Martyna Szydlowska
Niedzielny konkurs w Vikersund to wielki powrót Kamila Stocha - Polak wygrał zawody Pucharu Świata i odrobił stratę w klasyfikacji generalnej do 1. Stefana Krafta. Polakowi do Norwega brakuje teraz tylko 31 punktów.

Konkurs w Vikersund zakończył turniej Raw Air, który rozstrzygnął się dopiero w ostatnich zawodach. Cały cykl wygrał Stefan Kraft, drugie miejsce przypadło Kamilowi Stochowi, a trzecie Austrakowi Andreasowi Wellingerowi.

Po pierwszej serii Stoch był 2. – tracił do prowadzącego Wellingera zaledwie 0,6 punktu. W drugiej serii Polak, po skoku na 237 metrów, miał już zapewnione co najmniej drugie miejsce, ale niespodziewanie Wellinger zepsuł swój skok – wylądował zaledwie na 166 metrze skoczni i niespodziewanie spadł z 1. na 18. miejsce.

Na podium oprócz pierwszego Stocha pojawił się też weteran skoków, Japończyk Noriaki Kasai, dla którego było to pierwsze podium w tym sezonie. 3. miejsce przypadło Austriakowi Michaelowi Hayboeckowi.

W Vikersund skakali także Maciej Kot (miejsce 14.), Dawid Kubacki (17.) i Piotr Żyła (23.). Do końca sezonu zostało jeszcze dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Polacy nadal prowadzą w Pucharze Narodów, z przewagą 263 punktów nad Austrią i 469 nad Niemcami.