Dwa srebra Polaków w Londynie! Kszczot i Lisek wicemistrzami świata

Dwa srebra Polaków w Londynie! Kszczot i Lisek wicemistrzami świata

Adam Kszczot
Adam Kszczot Źródło: Newspix.pl / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT
Adam Kszczot zajął 2. miejsce w biegu na 800 metrów podczas finału lekkoatletycznych MŚ w Londynie.

27-latek powtórzył tym samym swój wyczyn sprzed dwóch lat, kiedy to w Pekinie został wicemistrzem globu. Polak uzyskał czas czas 1:44.95, szybszy od niego był tylko Francuz Pierre-Ambroise Bossa, który do mety dotarł z czasem 1:44.67. Brązowy medal zdobył Kenijczyk Kipyegon Bett z wynikiem 1:45.21.

Wicemistrzowi świata pogratulował za pośrednictwem Twittera prezydent Andrzej Duda, który stwierdził, że srebro biegacza jest „na wagę złota”.

To nie koniec medalowych osiągnięć Polaków we wtorkowy wieczór. Srebro w skoku o tyczce wywalczył bowiem Piotr Lisek. Jego triumf również nie umknął uwadze głowy państwa.