Kaczyński skomentował sukces polskich piłkarzy i awans na mundial

Kaczyński skomentował sukces polskich piłkarzy i awans na mundial

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński Źródło: Newspix.pl / fot. Darek Nowak
Prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z dziennikarzem portalu Wirtualna Polska skomentował niedzielny mecz reprezentacji Polski z Czarnogórą, który dał piłkarzom awans na Mistrzostwa Świata w Rosji.

Jarosław Kaczyński skomentował w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski mecz pomiędzy piłkarskimi reprezentacjami Polski i Czarnogóry. Zwycięstwo 4:2 oraz dobra gra podczas eliminacji dały Polakom awans na mundial w 2018 roku. – Jak było 2:0, to się mecz podobał. jak 2:2 - to nie, ale jak było 4:2, to się znów podobało – powiedział prezes PiS. Zapytany o to, czy chwilami mecz był dramatyczny, Jarosław Kaczyński powiedział, że „niestety tak”.

Polskim piłkarzom pogratulował wcześniej m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk oraz prezydent Andrzej Duda, który tuż po meczu spotkał się z zawodnikami w szatni. – W 78 minucie wprawdzie już myślałem, że będę wzywał lekarzy, ale potem pokazaliście panowie kto tu rządzi – żartował prezydent. – Jestem wam wdzięczny, bo na tak grającą polską reprezentację ludzie w Polsce naprawdę długo czekali. Dziękuję trenerowi, zespołowi i całemu sztabowi. Pokazujecie klasę i nie tylko samym graniem, ale też zachowaniem i tym, jak się prezentujecie – podsumował Andrzej Duda.

Polscy piłkarze jadą na mundial do Rosji

Reprezentacja Polski po 12 latach przerwy awansowała na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbędą się w 2018 roku w Rosji. Na PGE Narodowym polskich piłkarzy dopingowało 58 tys. fanów. Drużyna Adama Nawałki zapewniła sobie grę na mundialu dzięki wygranej 4:2 z Czarnogórą. Polacy do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Krzysztofa Mączyńskiego i Kamila Grosickiego. Gorąco zrobiło się w ostatnim kwadransie, gdy goście zdołali wyrównać dzięki trafieniom Mugosy i Tomasevicia. Zwycięstwo i awans zapewniły jednak gole Roberta Lewandowskiego i samobójczy Filipa Stojkovicia po dwóch fatalnych błędach czarnogórskiej obrony.