Polacy ze złotym medalem w sztafecie! Pobiliśmy rekord świata

Polacy ze złotym medalem w sztafecie! Pobiliśmy rekord świata

Polska sztafeta
Polska sztafetaŹródło:Newspix.pl / Marek Biczyk
Polska sztafeta 4x400 metrów zdobyła halowe mistrzostwo świata. Zwycięstwo polscy zawodnicy okrasili rekordem świata.

Polscy reprezentanci na halowych mistrzostwach świata w Birmingham zdobyli już cztery medale. Do złotego krążka Adama Kszczota oraz srebrnych medali Marcina Lewandowskiego i polskiej sztafety kobiet, złoto dorzuciła sztafeta męska.

Polacy biegli w składzie Rafał Omelko, Karol Zalewski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina. Praktycznie przez cały bieg Polacy utrzymywali się na drugim miejscu. Dzięki świetnemu finiszowi biegnącego na ostatniej zmianie Krzewiny udało się jednak wyprzedzić Amerykanów. Reprezentanci Polski z czasem 3,01.77 zdobyli złoto, bijąc przy okazji halowy rekord świata.