Stoch pierwszy, Kubacki drugi. Polacy dominują w Lillehammer

Stoch pierwszy, Kubacki drugi. Polacy dominują w Lillehammer

Kamil Stoch pozdrawia kibiców
Kamil Stoch pozdrawia kibicówŹródło:Newspix.pl / THIBAUT/NORDPOLE
W kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Lillehammer Polacy nie dali szans konkurencji. Stoch i Kubacki zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Trzeci był Robert Johannson z Norwegii.

Poniedziałek 12 marca był wyjątkowo udanym dniem dla polskich skoczków narciarskich. Pierwsze miejsce w kwalifikacjach dał Kamilowi Stochowi skok na odległość 139,5 metra. 131,5 metra zapewniło z kolei drugą pozycję kolejnemu reprezentantowi naszego kraju – Dawidowi Kubackiemu. Na trzecim miejscu ze skokiem na odległość 131 metrów znalazł się Norweg Robert Johansson.

Dwóch Polaków na najwyższych stopniach podium kwalifikacji to niejedyna dobra wiadomość. Do wtorkowego konkursu zakwalifikowało się także czterech pozostałych zawodników polskiej kadry skoczków. Stefan Hula ze skokiem na odległość 126,5 m zajął 13. miejsce. Piotr Żyła z taką samą odległością, ale gorszymi notami, zajął 16. miejsce. Jakub Wolny z wynikiem 126 m uplasował się na 30. miejscu. Maciej Kot skoczył na odległość 123,5 m, zajął 37. pozycję.

Konkurs indywidualny w Lillehammer w ramach Raw Air 2018 zaplanowano na wtorek 13 marca. Start o godzinie 17:00.