Sukces Agnieszki Radwańskiej. Pokonała liderkę światowego rankingu

Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska przeszła do następnej rundy turnieju w Miami. Polska tenisistka wyeliminowała liderkę światowego rankingu, Simonę Halep.

Jak informuje portal sport.pl, wczorajsze zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej z liderką światowego rankingu, to pierwsza taka wygrana od sześciu lat. Rumunka Simona Halep w ostatnich miesiącach spisywała się świetnie, w związku z czym to ona była faworytką tego starcia.

Wyrównane pierwsze dwa sety

W pierwszym secie Halep wygrała 6:3, przez cały czas kontrolując grę i wykorzystując błędy Radwańskiej. W drugiej partii role się odwróciły. Polka wygrała pierwsze cztery gemy i korzystając z nerwowej gry rywalki, wygrała seta 6:2.

O ćwierćfinał z Azarenką

Trzeci set początkowo znowu zapowiadał ciężką przeprawę z utytułowaną Rumunką. Radwańska przegrała dwa pierwsze gemy, ale okazała swoją wyższość w sześciu z siedmiu kolejnych. Wygrywając trzecią partię 6:3 odniosła niespodziewane zwycięstwo w meczu i awansowała do czwartej rundy turnieju. W poniedziałek zagra o ćwierćfinał z Wiktorią Azarenką.

Radość z wygranej

– Cieszę się bardzo z tej wygranej. Simona grała rewelacyjnie w ostatnich miesiącach, ja tego meczu nie zaczęłam najlepiej. W pierwszym secie popełniłam mnóstwo błędów, byłam mało agresywna i ona to wykorzystała. W drugim secie wygrałam dość szybko, skupiałam się na swoich dobrych zagraniach – powiedziała po meczu Radwańska.