Zagłębie goli (aktl.)

W pierwszej kolejce sezonu 2002/2003 I ligi piłkarskiej Zagłębie Lubin rozgromiło Pogoń Szczecin aż 5-0.
Mecz rozpoczął się od uczczenia minutą ciszy pamięci gracza Zagłębia Pawła Piotrowskiego, który tuż przed sezonem zginął w wypadku samochodowym.
Mecz Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp. z Legią Warszawa (3-3) zakończył się 11 żółtymi kartkami i jedną czerwoną. Od 65. minuty goście grali w osłabieniu, ale zdołali zremisować.
Grający po raz pierwszy pod kierunkiem Franciszka Smudy (w przeddzień pierwszej kolejki zastąpił na posadzie trenera Dariusza Wdowczyka) Widzew ledwie zremisował w Łodzi z Odrą Wodzisław Śląski.

PIĄTEK
Lech Poznań - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-0 (2-0): Waldemar Przysiuda 5, 16. Sędziował Marcin Borski (Warszawa). Żółte kartki: Michał Goliński i Tomasz Bekas - Tomasz Szmuc. Widzów ponad 20 tys.

SOBOTA
Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Legia Warszawa 3-3 (2-1): Grzegorz Rasiak 22, 80-karny, Tomasz Moskała 37 - Adam Majewski 19, Cezary Kucharski 74, Siergiej Omieljańczuk 90. Sędziował: Krzysztof Słupik (Tarnów). Żółte kartki: Igor Kozioł, Mariusz Liberda, Mariusz Pawlak - Marek Jóźwiak, Tomasz Kiełbowicz, Wojciech Szala, Moussa Yahaya, Dariusz Dudek, Siergiej Omeljańczuk, Adam Majewski. Czerwona kartka: Wojciech Szala (Legia) - za drugą żółtą w 65. minucie. Widzów 5 tys.
Polonia Warszawa - Amica Wronki 2-0 (2-0): Arkadiusz Bąk 9-głową, Emmanuel Ekwueme 22. Sędziował: Piotr Święs (Katowice). Żółte kartki: Arkadiusz Bak - Dariusz Dudka. Widzów 2,5 tys.
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 5-0 (2-0): Grzegorz Niciński 22, Olgierd Moskalewicz 34, Zbigniew Grzybowski 50, Jacek Manuszewski 57, Grzegorz Bartczak 90. Sędziował: Jacek Granat (Warszawa). Żółte kartki: Dickson Choto, Dariusz Dźwigała, Rafał Witkowski (wszyscy Pogoń). Czerwona kartka: Dariusz Dźwigała - 41. minuta, za drugą żółtą. Widzów 4 tys.
Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 0-0. Sędziował: Mirosław Ryszka (Warszawa). Żółte kartki: Bartłomiej Jamróz - Jacek Wiśniewski, Marcin Szulik. Widzów 7 tys.
Widzew Łódź - Odra Wodzisław Śl. 0-0. Sędziował: Robert Werder (Warszawa). Żółte kartki: Tomasz Ciesielski, Maxwell Kalu i Darci Monteiro - Roman Madej, Piotr Rocki, Paweł Sibik. Czerwona kartka: Krzysztof Brodecki (Widzew) - 74. minuta. Widzów ok. 10 tys.
Wisła Płock - GKS Katowice 1-1 (1-1): Marcin Janus 14-głową - Jacek Kowalczyk 9-głową. Sędziował: Dariusz Siedlecki (Szczecin). Żółta kartka: Dariusz Romuzga (Wisła). Widzów ok. 8 tys.
Jutro: Garbarnia Szczakowianka Jaworzno - Wisła Kraków.