Brązowy Kohutek (aktl.)

Artur Kohutek (Zawisza Bydgoszcz) zdobył brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium w biegu na 110 m ppł.
Polak osiągnął czas 13,32 s. Po raz 4. w ME zwyciężył Brytyjczyk Colin Jackson (13,11) przed Łotyszem Stanislavsem Olijarsem (13,22).
Nasza sztafeta 4x100 m (Piotr Balcerzak, Łukasz Chyła, Ryszard Pilarczyk i Marcin Nowak) została początkowo zdyskwalifikowana. W drugim biegu półfinałowym Polacy zajęli wprawdzie trzecie miejsce za W. Brytanią i Francją, ale zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian. Po uwzględnieniu protestu polska sztafeta została jednak zakwalifikowana do niedzielnego finału.
Natomiast sztafeta kobiet w składzie Beata Szkudlarz, Daria Onyśko, Zuzanna Radecka i Dorota Dydo, awansowała do biegu finałowego 4x100 m. W pierwszym biegu półfinałowym Polki zajęły czwarte miejsce czasem 43,97 s. Najlepszy wynik w półfinale uzyskała sztafeta Niemiec - 43,05.
Polska sztafeta mężczyzn awansowała do niedzielnego biegu finałowego 4x400 m. W pierwszym biegu półfinałowym Marcin Marciniszyn, Artur Gąsiewski, Piotr Rysiukiewicz i Robert Maćkowiak zajęli drugie miejsce (3.03,11), za W. Brytanią (3.02,97). W drugim biegu triumfowali Niemcy (3.03,55).
Polska sztafeta kobiet w składzie Zuzanna Radecka, Justyna Karolkiewicz, Anna Olichwierczuk i Grażyna Prokopek awansowała do niedzielnego biegu finałowego 4x400 m. W pierwszym biegu półfinałowym Polki zajęły drugie miejsce (3.29,20), za Niemkami (3.28,48). W drugim biegu triumfowały Rosjanki (3.30,94).
Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice/Grupa Elite Cafe) awansował do finału biegu na 800 m. Nie zakwalifikował się natomiast Grzegorz Krzosek (RTL Dami-ZTE Radom). Czapiewski uzyskał czas 1.48,37 i zajął trzecie miejsce w pierwszym biegu półfinałowym. Natomiast Krzosek w drugim biegu zajął ostatnie, ósme miejsce, z czasem 1.47,82, lepszym o ponad 0,5 sekundy od... Czapiewskiego. Zgodnie z regulaminem do finału awansowało z każdego biegu po trzech najlepszych, a także dwóch z czasami.
Artur Kohutek (Zawisza Bydgoszcz) awansował do finału biegu na 110 m ppł. W pierwszym biegu półfinałowym Kohutek zajął drugie miejsce (13,44 s) za Łotyszem Stanislavsem Olijarsem (13,34). Drugi półfinał wygrał Brytyjczyk Colin Jackson, który uzyskał czas 13,21 (z wiatrem +0,8 m/s). Kohutek i Olijars biegli natomiast pod wiatr (-0,5 m/s).
Włoszka Maria Guida zdobyła złoty medal w biegu maratońskim. Guida uzyskała czas 2:26.05. Miejsca drugie i trzecie zajęły reprezentantki Niemiec, Rumunka Luminita Zaituc (2:26.58) i Sonja Krolik-Oberem (2:28.45).
Hiszpan Antonio Jimenez zdobył złoty medal w biegu na 3 km z przeszkodami. Szósty zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata uzyskał czas 8.24,34. Drugie miejsce zajął rekordzista Europy Holender Simon Vroemen (8.24,45), a trzecie kolejny Hiszpan Luis Martin (8.24,72). Rafał Wójcik (Sporting Międzyzdroje) uplasował się na 8. pozycji (8.35,41).
Brytyjka Ashia Hansen zdobyła złoty medal w trójskoku (15,00 m). Drugie miejsce zajęła Finka Heli Koivula (14,83), a trzecie Rosjanka Jelena Olejnikowa (14,54).
Hiszpanka Marta Dominguez zdobyła złoty medal w biegu na 5000 m (15.14,76). Drugie miejsce zajęła Irlandka Sonia O'Sullivan (15.14,85), a trzecie Rosjanka Jelena Zadorożna (15.15,22).
Rosjanka Irina Korżanienko zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą (20,64 m). To najlepszy tegoroczny wynik na świecie. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Wita Pawłysz (20,02), a trzecie kolejna Rosjanka Swietłana Kriwieliowa (19,56). Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok) uplasowała się na 7. pozycji (18,63).
Reprezentant Izraela Alex Averbuch zdobył złoty medal w skoku o tyczce. Jako jedyny uczestnik finału pokonał wysokość 5,85 m. Dwa kolejne miejsca zajęli reprezentanci Niemiec Lars Boergeling i Tim Lobinger, skacząc po 5,80 m.
Szwedka Carolina Kluft zdobyła złoty medal w siedmioboju. Kluft uzyskała wynik 6542 pkt, co jest rekordem świata juniorek. Drugie miejsce zajęła Niemka Sabine Braun (6434), a trzecie Białorusinka Natalia Sazanowicz (6341). Magdalena Szczepańska ukończyła siedmiobój na 10. pozycji z wynikiem 5966 pkt.