Wisła zmiażdżyła Schalke

4:1 (1:1) zwyciężyła Wisła z drużyną Schalke 04 z Niemiec w rewanżowym meczu trzeciej rundy Pucharu UEFA z na stadionie w Gelsenkirchen. Tym samym awansowała do 1/8 finału.
Autorem strzelonej w 39 minucie bramki - po podaniu Kosowskiego - był Maciej Żurawski. Strzelcem drugiej - wyrównującej dla Schalke - Polak Tomasz Hajto (42.).

W 52. minucie Uche głową trafia do siatki po podaniu Kosowskiego i Wisła obejmuje prowadzenie 2:1.

Groźna sytuacja miała miejsce w 59. minucie meczu. Piłka wpada do bramki Wisły ze strzału Poulsena. Na szczęście sędzia uznaje, że był to spalony.

Trzeci gol dla Wisły w 85. minucie strzela znów Żurawski, zaś autorem czwartego - w 89. minucie - był Kosowski.

Schalke: 1 Frank Rost - 6 Tomasz Hajto, 12 Marco van Hoogdalem, 3 Anibal Matellan, 2 Nicko van Kerckhoven - 14 Gerald Asamoah, 20 Christian Poulsen, 7 Andreas Moeller, 8 Joerg Boehme - 11 Ebbe Sand, 21 Emile Mpenza.

Wisła: 30 Angelo Hugues - 4 Marcin Baszczyński, 6 Arkadiusz Głowacki, 18 Mariusz Jop, 3 Maciej Stolarczyk - 10 Kalu Uche, 16 Paweł Strąk, 2 Mirosław Szymkowiak, 5 Kamil Kosowski - 9 Maciej Żurawski, 31 Marcin Kuźba.

Polską drużynę wspierało około tysiąca kibiców, którzy autokarami przybyli z Polski specjalnie na to spotkanie.

Wynik pierwszego meczu na krakowskim stadionie Wisły - 1:1. O awansie rozstrzygnął więc wynik wtorkowego meczu w Gelsenkirchen. Przyniósł on bezapelacyjne i zasłużone zwycięstwo Wiśle.