Biało-czerwona czwórka do lotów

Biało-czerwona czwórka do lotów

Adam Małysz, Robert Mateja, Marcin Bachleda i Tomisław Tajner, wystąpią w  sobotnim konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf.
Piątkowe kwalifikacje do konkursu wygrał Austriak Florian Liegl, który uzyskał odległość 206,5 m (195,8 pkt). Drugie miejsce zajął jego rodak Andreas Widhoelzl (193,0 pkt/200,0 m), a trzeci był Fin Matti Hautamaeki (186,7/196,0).

Najlepszy z Polaków w kwalifikacjach Robert Mateja uplasował się na dziesiątej pozycji; za skok na odległość 189,5 m otrzymał notę 179,4 pkt. Marcin Bachleda był 41. (144,6/163,0), a Tomisław Tajner - 45. (135,3/ 156,5).

Lider klasyfikacji generalnej PŚ Fin Janne Ahonen został sklasyfikowany na 16. miejscu (168,9/184,5).

49 zawodników, w tym Mateja, Bachleda i Tajner, skakało z 12 bramki startowej. Czołowa "15" Pucharu Świata rozpoczęła od 11 belki, jednak po skoku Liegla jeszcze o jeden stopień obniżono belkę startową.

W kwalifikacjach nie startowali Małysz i Sven Hannawald, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej serii próbnej. Hannawald uzyskał 214,0 m, a Małysz - 210,5 m, ale skakał z  niższego rozbiegu niż Niemiec (Hannawald z 12, podczas gdy Małysz z 11. belki).

Sobotni konkurs rozpocznie się o godz. 13.45.