7 medali Polaków podczas HME, najbardziej udane mistrzostwa od 13 lat

7 medali Polaków podczas HME, najbardziej udane mistrzostwa od 13 lat

Marcin Lewandowski (fot. fot. Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Newspix.pl )Źródło:Newspix.pl
Tegoroczne lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy były dla Polaków najbardziej udanymi od 13 lat. Nasza reprezentacja wróciła z Pragi z 7 medalami, w tym jednym złotym.
Największy sukces odniósł Marcin Lewandowski, który w biegu na 800 metrów zdobył złoty medal. Ze srebrem w biegu na 1500 metrów przyjechała Angelika Cichocka, a na czwartym miejscu bieg zakończyła Katarzyna Broniatowska.

Medale zdobyły także obie polskie sztafety. Mężczyźni w składzie Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina zdobyli srebro w sztafecie 4x400 metrów. Na tym samym dystansie brązowy medal zdobyła damska reprezentacja w składzie: Joanna Liniewicz, Małgorzata Hołub, Monika Szczęsna i Justyna Święty.

Brąz w skoku o tyczce zdobył Piotr Lisek. Z brązem do kraju wróciła także Kamila Lićwinko, która zajęła trzecie miejsce w skoku wzwyż.

Polacy z 7 medalami na koncie osiągnęli największy sukces od 2002 i Halowych Mistrzostw Europy w Wiedniu.