Polki poza podium. Brąz zdobyły Rumunki

Kadr z meczu Polska Rumunia (fot. NORBERT BARCZYK / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Polskie szczypiornistki w meczu o brązowy medal mistrzostw świata przegrały z Rumunią 22:31.

Od początku mecz nie układał sie po myśli naszych reprezentantek. Świetnie w bramce rywalek spisywała się między słupkami Pauli Ungureanu. Polki często też same pudłowały i w ten sposób marnowały kolejne okazje. Skutecznością imponowała z kolei Cristina Neagu - jedna z gwiazd turnieju. Po pierwszej połowie Rumunka miała na koncie osiem trafień, a Polki... dziewięć.

Druga odsłona meczu wyglądała podobnie. W 43. minucie Hanna Sądej nie wykorzystała czwartego rzutu karnego dla naszego zespołu. Rumunki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę i nie pozwalały rozkręcić się biało-czerwonym. Ostatecznie Polki przegrały 22:31 (8:15).

Czwarte miejsce naszych reprezentantek  dało im udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. O udział w brazylijskim turnieju powalczą w marcu.