ME siatkarzy: Rosjanie ze złotem, dwa ostatnie mecze rozstrzygał tie-break

ME siatkarzy: Rosjanie ze złotem, dwa ostatnie mecze rozstrzygał tie-break

Rosjanie po zdobyciu złota na ME 2017 w Polsce
Rosjanie po zdobyciu złota na ME 2017 w Polsce Źródło: Newspix.pl / Michal Nowak
Reprezentacja Rosji po raz 14. zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w siatkówce. Rosjanie w pięciosetowym finałowym meczu rozgrywanym w Krakowie wygrali 3:2 z kadrą Niemiec.

Rosjanie weszli do finału z niezwykłym impetem – przez całe Mistrzostwa Europy nie stracili seta. Pierwszy set finałowego starcia wygrali 25:19, jednak w drugim musieli uznać wyższość Niemców (20:25). Po trzecim secie Rosja znów wysunęła się na prowadzenie (25:22), jednak w czwartym secie Niemcy zagrali jak w transie i zwyciężyli 25:17.

O tym, do kogo trafi mistrzostwo europy zdecydować musiał tie-break. W ostatecznym rozrachunku wygrała Sborna – po dwóch piłkach meczowych Rosjanie zwyciężyli 15:13, wygrywając w Mistrzostwach Europy po raz czternasty. Jednocześnie srebrny medal to największe osiągnięcie reprezentacji Niemiec – po raz pierwszy w historii stanęli na podium.

Sporo działo się też podczas meczu o brąz, gdzie Serbowie spotkali się z Belgami. Tam, po zaciętym starciu (25:17, 22:25, 19:25, 25:22) musiał zdecydować tie-break, w którym lepsi okazali się Serbowie.

Reprezentacja Polski także walczyła w tym turnieju, odpadła jednak w barażach ze Słowenią 0:3 i nie awansowała do ćwierćfinału siatkarskich Mistrzostw Europy.