Wypaczył wynik meczu otwarcia. Kiedyś gwizdał... w ekstraklasie

Wypaczył wynik meczu otwarcia. Kiedyś gwizdał... w ekstraklasie

Yuichi Nishimura (fot. Maurizio Borsari / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Japoński sędzia Yuichi Nishimura, który kilkoma błędnymi decyzjami wypaczył wynik meczu otwarcia mistrzostw świata, w przeszłości pracował w ramach wymiany sędziowskiej na boiskach ekstraklasy - podaje Sport.pl.
Japończyk w trakcie meczu podjął szereg wątpliwych decyzji. W drugiej połowie przy stanie 1:1 podyktował rzut karny po wątpliwym faulu Lovrena na Fredzie. Kiedy Olić był jednak faulowany w polu karnym Canarinhos, arbiter przewinienia nie dostrzegł - tak jak zachowania Neymara, który w pierwszej połowie uderzył Modricia łokciem w głowę.

W 2008 roku Nishimura gwizdał w Polsce. W ramach wymiany sędziowskiej prowadził ligowe mecze Bełchatowa z Piastem, Lecha z Górnikiem i Polonii ze Śląskiem oraz mecz Pucharu Polski pomiędzy Wisłą Płock i ŁKS Łomża.