MŚ 2014: WKS wygrywa z Japonią

MŚ 2014: WKS wygrywa z Japonią

Wybrzeże Kości Słoniowej (fot. PAPON / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Japonię 2:1 w meczu grupy C. Wynik spotkania otworzył w 16. minucie Keisuke Honda, ale w drugiej połowie WKS zdobyło dwie bramki i zanotowało pierwsze zwycięstwo na mundialu w Brazylii – podaje „Przegląd Sportowy”.

Japonia objęła prowadzenie w 16. minucie po golu Keisuke Hondy i miała w tym spotkaniu przewagę do momentu, kiedy na boisku pojawił się Didier Drogba. Napastnik Galatasaray nie mógł zagrać od początku ponieważ nie był w pełni sił, ale chwilę po jego wejściu WKS złapało wiatr w żagle i w niecałe dwie minuty odwróciło losy spotkania. W 64. minucie Serge Aurier dośrodkował w pole karne, a głową piłkę do siatki wpakował Wilfried Bony. Błyskawicznie padła druga bramka, kolejnym dobrym zagraniem popisał się Aurier, a na 2:1 wynik meczu ustalił Gervinho.

W grupie C Wybrzeże Kości Słoniowej kolejne spotkanie zagra 19 czerwca z Kolumbią. Japonia dzień później zmierzy się z Grecją.