NA ŻYWO: Szwajcaria - Ekwador

NA ŻYWO: Szwajcaria - Ekwador

Antonio Valencia (fot. Brooks Von Arx / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W pierwszym meczu grupy E Szwajcaria pokonała Ekwador 2:1. Wynik spotkania otworzył w 22. minucie Enner Valencia. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Admir Mehmedi. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w ostatnich sekundach meczu Haris Seferovic.
 90+3 min.
Koniec spotkania! Szwajcaria wygrywa z Ekwadorem 2:1. Niesamowita końcówka!

Zapraszamy na kolejne relacje na Wprost.pl
 90+3 min.
GOOOOOOOOOOOOL! 2:1!

Doskonałe dośrodkowanie Rodrigueza wykorzystał Seferovic, który nabiegał na bliższy słupek i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki!
 90+2 min.
Szwajcaria walczy o zwycięskiego gola, a Ekwador cofnięty na własną połowę
 90 min.
Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu.
 86 min.
Benaglio z dużym trudem obronił strzał Arroyo z rzutu wolnego.
 84 min.
Djourou dostał żółtą kartkę za zatrzymanie rozpędzonego Ennera Valencii.
 80 min.
Shaqiri sfaulowany 25 metrów od brami Domingueza. Będzie dobra okazja do strzału z rzutu wolnego.
 76 min.
Zmiany w obu zespołach. W Ekwadorze za Montero wchodzi Rojas, a w Szwajcarii Drmicia zmienił Seferovic.
 74 min.
Błąd bramkarza Szwajcarii, który źle ocenił sytuację i wyszedł przed pole karne, do odbitej piłki ruszył Valencia, ale w ostatniej chwili uprzedził go jeden z obrońców. Mógł trafić do pustej siatki!
 73 min.
Shaqiri uderzał z lewej strony pola karnego, ale trafił tylko w boczną siatkę.
 71 min.
Zmiana. Caicedo opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Arroyo.
 70 min.
Drmic trafia do siatki, ale nie ma gola! Sędzia dopatrzył się spalonego, choć była to kontrowersyjna decyzja.
 67 min.
POWINNO BYĆ 2:1! Montero wpadł z piłką w pole karne, uderzał z ostrego kąta, a bramkarz wybił piłkę na rzut rożny.
 65 min.
Meksykańska fala na trybunach bardziej przyciąga uwagę, niż sama gra, która wygląda dość chaotycznie.
 62 min.
Remis wisi w powietrzu. Sporo niedokładności po obu stronach.
 60 min.
Enner Valencia biegł z piłką wzdłuż linii pola karnego i uderzył na bramkę. Zabrakło niewiele...
 58 min.
Oglądamy sporo walki o piłkę, ale mało ciekawych akcji.
 57 min.
Gruezo strzelał z 30 metrów, ale posłał piłkę bardzo niecelnie.
 55 min.
Kontra Szwajcarii, Shaqiri zagrał na skrzydło do Mehmediego, który bardzo niedokładnie dośrodkował piłkę w pole karne.
 54 min.
Żółta kartka dla Paredesa, który faulował rozpędzonego Mehmediego.
 53 min.
Zdecydowanie pewniej grają Szwajcarzy po przerwie. Teraz jednak przy piłce Ekwador.
 51 min.
W przerwie Mehmedi, który przed chwilą wpisał się na listę strzelców zmienił Stockera.
 48 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1!

Mehmedi, który pojawił się po przerwie na boisku dostał piłkę w pole karne i głowa pokonał bramkarza!
 47 min.
Atak Szwajcarii zakończony płaskim strzałem z dystansu Lichtsteinera.
 45 min.
Początek drugiej połowy.
 45+1 min.
Koniec pierwszej połowy. Ekwador prowadzi ze Szwajcarią 0:1. Wracamy po przerwie.
 45+1 min.
Ayovi uderzył bardzo niecelnie z dystansu.
 45 min.
Zamieszanie w polu karnym Szwajcarii, Caicedo zagrał jednak piłkę ręką i akcję przerwał sędzia.
 44 min.
Montero strzelał z linii pola karnego, ale obrońca zablokował piłkę.
 41 min.
Rodriguez dośrodkowywał z lewej strony, bramkarz niepewnie interweniował, a Ayovi szybko wybił piłkę w bezpieczne miejsce.
 39 min.
Tym razem szczęścia z dystansu szukał Xhaka, ale znowu tylko rzut rożny.
 37 min.
Inler strzelał z 20 metrów, piłka zmierzała w światło bramki, a Domenguez wybił ją na rzut rożny.
 35 min.
Shaqiri dostał piłkę przed pole karne i uderzył prosto w jednego z rywali.
 34 min.
Szybka akcja Szwajcarów, przedostali się w pole karne Ekwadoru, ale wszystko skończyło się na rzucie rożnym.
 32 min.
Kontra Szwajcarii, Stocker wywalczył rzut rożny.
 29 min.
Enner Valencia złapany na spalonym.
 26 min.
Ekwador przy piłce. Szwajcaria musi zacząć grać pewniej w ofensywie, jeśli chce odrobić straty.
 22 min.
GOOOOOOOOOOOL! Ekwador prowadzi!

Ayovi dośrodkowywał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a dobrze ustawiony Enner Valencia uderzeniem głową pokonał bramkarza!
 20 min.
Rodriguez popisał się niezłym strzałem z dystansu, ale bramkarz był dobrze ustawiony i pewnie interweniował.
 18 min.
Montero zagrał do Valencii, który poczekał chwilę w polu karnym i uderzył na bramkę, jednak trafił w jednego z rywali.
 16 min.
Uderzał Shaqiri, ale bramkarz pewnie złapał piłkę.
 15 min.
Rodriguez podawał do Stockera w pole karne, ale Guagua przeciął to zagranie.
 14 min.
Xhaka zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poleciała obok bramki.
 13 min.
Drmic dostał świetna piłkę w pole karne, ale nie wywalczył sobie pozycji do strzału i stracił piłkę.
 11 min.
Leichtsteiner miał sporo miejsca, aby dośrodkować, ale ostatecznie stracił piłkę.
 9 min.
Zagranie Behramiego w stronę Drmicia, ale zdecydowanie za mocne.
 7 min.
Złe dośrodkowanie Lichtsteinera, od bramki Domenguez.
 6 min.
Początek spotkania zdecydowanie dla Ekwadoru, Szwajcarzy mają problem z utrzymaniem piłki.
 4 min.
Próba wrzucenia piłki w pole karne Szwajcarii z rzutu wolnego, ale bramkarz wyjaśnił sytuację.
 2 min.
Pierwszy rzut rożny dla Ekwadoru, ale Szwajcarzy wybili piłkę z pola karnego.
 18:00
Od środka rozpoczął Ekwador.
 17:54
Oba zespoły już są na murawie. Czas na hymny i za chwilę zaczynamy!
 17:43
Składy:

Szwajcaria: Diego Bengalio, Stephan Lichtsteiner, Steven von Bergen, Johan Djourou, Ricardo Rodriguez, Granit Xhaka, Goekhan Inler, Valon Behrami, Xherdan Schaqiri, Valentin Stocker, Josip Drmic

Ekwador: Alexander Domenguez, Jorge Guagua, Frickson Erazo, Juan Carlos Paredes, Walter Ayovi, Cristian Noboa, Antonio Valencia, Enner Valencia, Carlos Gruezo, Jefferson Montero, Felipe Caicedo

Patrząc na miejsce Szwajcarii w rankingu FIFA można stwierdzić, że to drużyna aspirująca do gry o najwyższe cele. Reprezentacja selekcjonera Ottmara Hitzfelda plasuje się na szóstej pozycji. Świetny wynik Helwetów w tym zestawieniu nie jest dziełem przypadku, ponieważ w ostatnich 20 spotkaniach przegrali tylko dwa razy. Ich słabością są jednak mecze o stawkę. Cztery lata temu w RPA Szwajcaria wygrała z Hiszpanią, ale zremisowała z Hondurasem i przegrała z Chile. To nie wystarczyło, aby zagrać w kolejnej fazie turnieju.

Ekwador po raz trzeci zagra na mundialu. W 2002 roku zaliczył dwie porażki i zanotował zwycięstwo z Chorwacją. Cztery lata później drużyna trenera Reinaldo Ruedy dotarła do 1/8 finału, a w fazie grupowej pokonała m.in. Polskę 2:0. W Ekwadorze największą gwiazdą jest pomocnik Manchesteru United Antonio Valencia.

Mecz Szwajcaria Ekwador rozegrany zostanie w położonej 1000 metrów nad poziomem morza Brasilii. Sędzią tego spotkania będzie Rawszan Irmatow z Uzbekistanu.

Początek meczu Szwajcaria – Ekwador o 18:00.