MŚ 2014: Zwycięstwo Francji. Honduras rozbity i bez szans

MŚ 2014: Zwycięstwo Francji. Honduras rozbity i bez szans

Francja - Honduras (fot. Li Ga / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Francja wygrała z Hondurasem 3:0 w meczu grupy E na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Wynik spotkania otworzył w końcówce pierwszej połowy Karim Benzema, który wykorzystał rzut karny. Po zmianie stron w 48. minucie samobójcze trafienie zaliczył bramkarz Hondurasu. W 73. minucie na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Benzema, który jednocześnie ustalił wynik spotkania.

Przed meczem miała miejsce dziwna sytuacja, ponieważ nie odegrano hymnów państwowych. Obie drużyny rozpoczęły grę bez oficjalnej ceremonii.

Spotkanie na początku było dość wyrównane. Honduras zaskakująco dobrze radził sobie z rozgrywaniem piłki, ale Francja miała wyraźną przewagę w ofensywie. „Trójkolorowi w 15. minucie mogli objąć prowadzenie. Matuidi przejął piłkę w polu karnym i z kilku metrów trafił w poprzeczkę. Drużyna trenera Didiera Deschampsa cały czas starała się grać na połowie rywali. Kolejną szansę Francuzi mieli w 24. minucie, ale tym razem wytrzymałość poprzeczki sprawdził Griezmann. W końcówce pierwszej połowy Palacios faulował Pogbę w obrębie szesnastki i sędzia podyktował rzut karny. Honduranin dostał czerwoną kartkę, a jedenastkę na bramkę zamienił Benzema. Do przerwy Francja prowadziła z Hondurasem 1:0.

Chwilę po zmianie stron Francja strzeliła drugiego gola. Benzema dostał piłkę w pole karne i posłał ją do siatki. Futbolówka odbiła się od słupka, a bramkarz próbował jeszcze ratować sytuację. Nie wiadomo było, czy futbolówka przekroczyła linię bramkową, ale dzięki technologii goal-line wiemy, że gol był. Ostatecznie jednak uznano, że trafienie samobójcze zaliczył Valladares. Wynik spotkania ustalił w 73. minucie Benzema, który w polu karnym znalazł z prawej strony trochę wolnego miejsca i mocnym uderzeniem wpakował piłkę do siatki. Honduras nie był w stanie zagrozić bramce Llorisa i mecz zakończył się zwycięstwem „Trójkolorowych” 3:0.

W grupie E wcześniej Szwajcaria pokonała Ekwador 2:1. Francja dzięki trzem bramkom i zachowaniu czystego konta plasuje się teraz na pierwszym miejscu.