NA ŻYWO: Australia - Holandia

NA ŻYWO: Australia - Holandia

Arjen Robben (fot.Yang Lei / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Holandia pokonała Australię 2:3 w meczu grupy B na mundialu w Brazylii. Oranje objęli prowadzenie w 20. minucie po bramce Arjena Robbena, ale kilkadziesiąt sekund później było już 1:1 po trafieniu Tima Cahilla. W drugiej połowie Mile Jedinak trafił z rzutu karnego, ale potem strzelali już tylko Holendrzy. Do remisu doprowadził Robin van Persie, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył rezerwowy Memphis Depay.
 90+3 min.
KONIEC SPOTKANIA! Holandia wygrywa 2:3 po wielkich emocjach!
 90+3 min.
Lens strzelał z bliskiej odległości, ale bramkarz wybił piłkę!
 90 min.
Trzy minuty doliczone.
 87 min.
Van Persie opuszcza boisko. Zmienia go Lens.
 86 min.
Czy coś tu się jeszcze zmieni? Oba zespoły już wyraźnie zmęczone, ale nie zwalniają tempa!
 82 min.
Jedinak uderzał z rzutu wolnego, ale piłkę szybko wybił De Jong.
 81 min.
Nadal oglądamy niezwykle żywiołowe spotkanie. Obie ekipy nie oszczędzają się w ofensywie.
 79 min.
De Guzman opuszcza boisko. Wchodzi Wijnaldum.
 77 min.
Leckie padł w polu karnym, ale nie było mowy o rzucie karnym.
 77 min.
Zmiana. Oar opuszcza boisko, wchodzi Taggart.
 75 min.
Świetna interwencja Ryana! Strzelał Van Persie.
 74 min.
Rzut wolny dla Holandii, Robben uderzył z 20 metrów obok muru prosto w ręce bramkarza!
 73 min.
Zamieszanie w polu karnym Australii! W końcu strzał Sneijdera, ale piłka zablokował jeden z rywali.
 70 min.
Holendrzy idą za ciosem. Australijczycy podniosą się jeszcze w tym meczu?
 68 min.
GOOOL! 2:3!

Depay zdecydował się na strzał z dystansu, bramkarz nie popisał się przy interwencji i piłka wpadła do siatki!
 67 min.
Sneijder przedzierał się lewym skrzydłem, ale ostatecznie piłka wyszła za linię końcową. Od bramki Ryan.
 62 min.
Szybkie tempo meczu, teraz mamy rzut wolny dla Australii. Oar dośrodkowywał, ale Holendrzy wybili piłkę.
 58 min.
GOOOOL! 2:2!

Van Persie dostał piłkę w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza!
 57 min.
Kolejna ofensywna akcja Australii, ale Cahill zamiast kończyć indywidualnie zdecydował się na niepotrzebne podanie.
 54 min.
GOOOOL! 2:1!

Jedinak pewnie wykorzystał rzut karny!
 53 min.
RZUT KARNY DLA AUSTRALII! Piłkę ręką w polu karnym zagrał jeden z Holendrów!
 52 min.
Zmiana w reprezentacji Australii. Bresciano opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Bozanic.
 51 min.
Sneijder świetnie uderzył z dystansu, Ryan wybił piłkę na rzut rożny.
 50 min.
Holendrzy bardziej aktywni po przerwie.
 47 min.
Van Persie z żółtą kartką. On także nie zagra w następnym meczu na mundialu.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę!
 47+2 min.
Koniec pierwszej połowy! Australia remisuje z Holandią 1:1. Wracamy po przerwie.
 47 min.
Kontuzja Martinsa, Holender opuścił boisko na noszach. W jego miejsce pojawił się Memphis.
 44 min.
Cahill otrzymał żółtą kartkę. Oznacza to, że nie zagra w następnym meczu z Hiszpanią.
 41 min.
Za chwilę koniec pierwszej połowy. Australia rozgrywa piłkę. Holendrzy jakby bez pomysłu na pilnujących ustawienia rywali.
 37 min.
Spokojniejszy fragment gry, jednak ciągle Australijczycy są bardzo aktywni w ataku.
 33 min.
Znowu Australijczycy! Zagapili się holenderscy obrońcy, Spiranovic nie zorientował się jednak w polu karnym, że może przejąć piłkę. Ostatecznie złapał ją bramkarz.
 31 min.
POWINNO BYĆ 2:1! Leckie idealnie zagrał do wbiegającego Bresciano, który jednak uderzył nad poprzeczką.
 29 min.
Blind w polu karnym, Van Persie czekał na podanie, ale rywale w porę zablokowali piłkę. Mogło być groźnie!
 28 min.
Leckie długo prowadził piłkę, ale pogubił się przed szesnastką i nie zdołał już nic zrobić.
 26 min.
Świetne tempo meczu. Teraz Sneijder miał szansę głową pokonać bramkarza, ale zabrakło mu trochę precyzji.
 21 min.
GOOOL! Błyskawiczna odpowiedź Australijczyków!

Cahill dostał piłkę w pole karne i precyzyjnie uderzył z powietrza pod poprzeczkę! To chyba najładniejszy gol do tej pory na mundialu w Brazylii.
 20 min.
GOL! Holandia prowadzi!

Jedna strata Australijczyków wystarczyła, aby Holandia objęła prowadzenie. Robben przejął piłkę, wpadł z nią w pole karne i płaskim strzałem pokonał bramkarza!
 19 min.
Pierwszy rzut wolny dla Holandii, Robben zagrał piłkę w pole karne, a Van Persie skierował ją w stronę bramki. Ryan nie dał się jednak zaskoczyć.
 16 min.
Zablokowany strzał Bresciano, ale była to kolejna dobra akcja Australii. Rzut rożny.
 15 min.
Trudno uwierzyć, ale Holandia ma problem z wyjściem z własnej połowy. Australijczycy świetnie się ustawiają.
 12 min.
Australia imponuje grą w ofensywie. Holendrzy na razie muszą skupić się na obronie.
 10 min.
De Guzman ryzykownie zagrał do swojego bramkarza, jeden z rywali prawie przejął piłkę.
 9 min.
Van Persie złapany na spalonym. Dobra decyzja sędziego.
 8 min.
Cahill zagrał piłkę w pole karne, ale Oar nie zdołał dojść do tego podania i bramkarz wyjaśnił sytuację.
 7 min.
Pierwszy popisowy sprint Robbena, który przejął źle dograną piłkę, ale pogubił się w polu karnym. Od bramki zacznie Ryan.
 5 min.
Australijczycy rozgrywają piłkę. Holendrzy czekają na błąd rywali.
 4 min.
Chwilowa przerwa, na murawie leży Martins, ale Holender raczej będzie mógł grać dalej.
 3 min.
Pierwszy rzut wolny dla Australii, ale Bresciano niedokładnie zagrał piłkę w pole karne.
 1 min.
Gramy. Od środka Holandia.

Za chwilę zaczynamy. Czas na hymny!

Składy:

Australia: Mathew Ryan, Jason Davidson, Matthew Spiranovic, Alex Wilkinson, Ryan McGowan, Matt McKay, Mile Jedinak, Tommy Oar, Mark Bresciano, Matthew Leckie, Tim Cahill

Holandia: Jasper Cillessen, Bruno Martins Indi, Ron Vlaar, Stefan de Vrij, Daley Blind, Nigel de Jong, Jonathan de Guzman, Daryl Janmaat, Arjen Robben, Wesley Sneijder, Robin van Persie

Po efektownej wygranej 1:5 z Hiszpanią Holendrzy byli na ustach kibiców z całego świata. Teraz jednak przed nimi kolejny mecz, w którym teoretycznie są pewnymi faworytami. Co ciekawe jednak, Oranje z Australią nigdy nie wygrali, a do tej pory mierzyli się z nią trzykrotnie. Dwa razy zremisowali, raz musieli uznać wyższość rywali. Teraz drużyna Louisa van Gaala ma świetną okazję do tego, aby poprawić niekorzystny bilans.

Australia pierwszy mecz na mundialu w Brazylii przegrała z Chile 1:3. Jedynego gola dla Australii zdobył w tym spotkaniu Tim Cahill, który przed starciem z Holandią przekonuje, że jego drużynę stać na sprawienie niespodzianki. – Trafiliśmy do jednej z najsilniejszych grup i każdy wywalczony przez nas punkt będzie zaskoczeniem. Chciałbym, by nastąpiło to właśnie w meczu z Holandią – powiedział 34-letni napastnik.

Mecz Australia – Holandia odbędzie się na Estadio Beira-Rio w Porto Alegre. Spotkanie poprowadzi Djamel Haimoudi z Algierii. Relację NA ŻYWO we Wprost.pl rozpoczniemy o 18:00.