MŚ 2014: Kolumbia pokonała WKS. Faza pucharowa blisko

James Rodriguez cieszy się z gola (fot. Qi Heng / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Kolumbia pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1 w swoim drugim meczu grupy C podczas piłkarskich mistrzostw świata. Dzięki wygranej reprezentanci tego kraju są już bardzo blisko awansu do fazy pucharowej.
Pierwsza połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie. Obie drużyny grały niedbale, a Kolumbijczycy, choć mieli przewagę, nie potrafili jej udokumentować. Przykładowo w 28. minucie Gutierrez otrzymał podanie na siódmy metr przed bramką. W sytuacji sam na sam z golkiperem Kolumbijczyk jednak skiksował i nie trafił nawet w bramkę.

Mecz na dobre zaczął się po zmianie stron, kiedy w 64. minucie Rodriguez wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i skierował piłkę do siatki. Iworyjczycy natychmiast rzucili się do odrabiania strat, ale już sześć minut później zgubili futbolówkę na własnej połowie i nadziali się na kontrę. Piłka trafiła do Quintero, a ten spokojnie uderzył obok Barry'ego.

Trzy minuty później zawodnicy WKS zdobyli jednak bramkę kontaktową - a właściwie sam zrobił to Gervinho. Zawodnik Romy popisał się świetną akcją indywidualną. Minął kilku rywali, wpadł w pole karne i uderzył przy słupku.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Dzięki wygranej Kolumbijczycy z sześcioma punktami na koncie zostali liderami grupy C i są bardzo blisko awansu do fazy pucharowej mistrzostw.