MŚ 2014: Włosi bezradni, Kostaryka ma już awans

MŚ 2014: Włosi bezradni, Kostaryka ma już awans

Mecz Włochy - Kostaryka (fot. Lui Siu Wai / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Włoch przegrała z Kostaryką 0:1 w meczu grupy D na mundialu w Brazylii. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w końcówce pierwszej połowy Bryan Ruiz. Kostaryka tym samym zapewniła sobie awans do kolejnej rundy mistrzostw świata.

Początek meczu nie zachwycał, obie drużyny wymieniały podania głównie na własnej połowie. Dłużej przy piłce utrzymywali się Włosi, których gra w pierwszej połowie opierała się na wysokich piłkach kierowanych do Balotelliego. Najlepszą sytuację włoski napastnik miał w 32. minucie, ale nie udało mu się przelobować bramkarza i posłał piłkę obok słupka. Wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się remisem, ale chwilę przed końcem Kostaryka objęła prowadzenie. Diaz zagrywał z lewej strony w pole karne, a piłkę spadającą na dalszy słupek głową do siatki skierował Ruiz.

Po zmianie stron wydawało się, że Włosi śmielej zaatakują, jednak Kostaryka bardzo dobrze utrzymywała się przy piłce i nie pozwalała rywalom na wiele w ofensywie. Kompletnie wyłączony z gry był Balotelli, a zmiany przeprowadzone przez szkoleniowca „Azzurrich” nie wniosły niczego pozytywnego do gry.

Ostatecznie Kostaryka wygrała 1:0 i po raz kolejny sprawiła wielką sensację na mundialu w Brazylii. Wcześniej drużyna z Ameryki środkowej wygrała z Urugwajem 3:1. Podopieczni selekcjonera Jorge Pinto już zapewnili sobie awans do kolejnej rundy mistrzostw świata.

Włosi najbliższy mecz zagrają 24 czerwca z Urugwajem. W tym samym czasie Kostaryka zmierzy się z Anglią.