NA ŻYWO: Niemcy - Ghana

NA ŻYWO: Niemcy - Ghana

Thomas Mueller (fot. EXPA/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Niemiec po pasjonującym meczu zremisowała 2:2 z Ghaną. Jedną z bramek strzelił Miroslav Klose, który wyrównał strzelecki rekord Ronaldo. To piętnasty mundialowy gol Niemca.

W ostatniej akcji Mueller i Boye zderzyli się. Niemiec najprawdopodobniej ma rozcięty łuk brwiowy.
 90+4 min.
Koniec! Remis po pasjonującej drugiej połowie!
 90+3 min.
Żółta kartka dla Muntariego. On z Portugalią nie zagra.
 90+2 min.
Ghańczycy spektakularnie marnują okazję na piłkę meczową! Po rzucie rożnym Niemców ruszają z kontrą trzech na dwóch! I co? Podanie i spalony.
 90+1 min.
Trzy minuty doliczone.
 90 min.
Teraz Klose! Podanie w pole karne, szybki obrót do bramki i strzał obok niej.
 88 min.
J. Ayew uderza z 25 metrów. Płasko, mocno, do lewego słupka. Neuer świetnie broni.
 86 min.
ALEŻ SZANSA DLA NIEMCÓW! Oezil dostaje podanie w narożnik pola karnego i gra przed bramkę. Mueller i Klose już czekają, ale obrońcy Ghany w ostatniej chwili ratują sytuację.
 81 min.
Dziesięć minut do końca. Aż żal, że już tak niewiele!
 78 min.
Rabiu schodzi, w jego miejsce Badu.
 77 min.
Rzut wolny dla Niemców. Trzech z nich... przebiega nad piłką, strzela dopiero Schweinsteiger. Fatalnie. Po co to było?
 73 min.
Warto pamiętać, że Klose strzelił swoją piętnastą bramkę na mundialu i wyrównał rekord Ronaldo z Brazylii.
 72 min.
Wakasu za Atsu.
 71 min.
Dośrodkowanie po rzucie rożnym. Howedes zgrywa piłkę na dalszy słupek, Klose tylko dostawia nogę. Pierwszy kontakt z piłką!
 71 min.
GOOOOOOOOL! KLOSE! ALEŻ WEJŚCIE SMOKA!
 70 min.
Goetze i Khedira schodzą, wchodzą Klose i Schweinsteiger. Czy to pomoże?
 68 min.
Kolejna okazja Ghany! Kontra, centra w pole karne, Niemcy się gubią, a A. Ayew prawie strzela do bramki! Prawie, bo choć nie był kryty, nie doskoczył do futbolówki. Ta ześlizgnęła mu się z głowy, zabrakło kilku centymetrów.
 63 min.
Świetne prostopadłe podanie do Gyana, które przeszyło obronę Niemców. Gyan wpadł w pole karne i uderzył na dalszy słupek!
 63 min.
GOOOOL! GYAN! MAMY NIESPODZIANKĘ!
 60 min.
Pół godziny do końca. Czy któraś z drużyn wywalczy dzisiaj trzy punkty?
 56 min.
Zrobił nam się mecz w Fortalezie! Ghańczycy nacierają.
 54 min.
Dośrodkowanie w pole karne Niemców. Obrońcy przysnęli, a Ayew uderzył głową przy słupku!
 54 min.
GOOOOOOOOOOL! A. AYEW! CO ZA ODPOWIEDŹ!
 52 min.
Jordan Ayew zmienia Boatenga. Nie ma już żadnego z braci na boisku.
 51 min.
Znakomita centra w pole karne Muellera. Goetze biegł pomiędzy stoperami w stronę bramki, chciał trafić głową, ale uderzył... kolanem. Piłka wpadła do siatki obo kzaskoczonego bramkarza.
 51 min.
GOOOOL! GOETZE!
 47 min.
W przerwie Mustafi wszedł za Boatenga. Koniec bratobójnego pojedynku.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+2 min.
Przerwa. Do przerwy bezbramkowy remis. Ghana jest dzisiaj równorzędnym rywalem dla Niemiec.
 45+1 min.
Minuta doliczona.
 45 min.
Korner dla Ghany. Odchodząca piłka, niepewna interwencja Neuera, ale Ghańczycy tego nie wykorzystują.
 40 min.
Pięć minut do przerwy. Niemcy nie spodziewali się chyba, że Ghana postawi im takie warunki.
 37 min.
Oezil do Goetzego, ten uderza z pierwszej piłki. Bardzo mocno, ale w bramkarza.
 34 min.
Gyan ograł Mertesackera, wpadł w pole karne i... tuż przed Neuerem wykopał piłkę poza boisko. Nie wiadomo po co.
 32 min.
ALEŻ BOMBA MUNTARIEGO! Niemcy wybili piłkę przed pole karne, a ten niesamowicie huknął! Neuer z ledwością odbił piłkę - tylko dlatego, że leciała prawie w niego!
 29 min.
Zapachniało samobójem! Asamoah przepuścił Goetzego, ten wpadł w pole karne i chciał zagrać do Muellera. Piłka zaczęła się odbijać od Ghańczyków, w końcu zatrzepotała w bocznej siatce.
 25 min.
Kroos zniecierpliwiony zagęszczeniem pod bramką Ghany uderza z dystansu - z 25 metrów. I jakieś 5 metrów nad bramką.
 21 min.
Dwadzieścia minut za nami. Wyrównany mecz w Fortalezie.
 18 min.
Akcja Niemców skrzyłem kończy się strzałem Khediry ze środka. Za słabo.
 16 min.
Kwadrans za nami. Wynik Niemców z Portugalczykami nie zrobił wrażenia na Ghańczykach. Zdecydowanie.
 13 min.
ATSU! Co za strzał z 20 metrów! Neuer musiał pokazać pełnię swoich umiejętności.
 11 min.
Niemcy rozpędzają się. Piłka w pole karne do Muellera. Wszyscy czekaj na strzał, a on oddaje ją Kroosowi. Ten zostaje zablokowany.
 10 min.
Prostopadła piłka w pole karne Ghany. Oezil zostaje jednak zablokowany, a golkiper spokojnie przechwytuje futbolówkę.
 7 min.
Tymczasem dobra akcja Ghany. Przerzut piłki od Muntariego na prawe skrzydło, zagranie pod bramkę i niecelny strzał Gyana.
 3 min.
Od początku zarysowuje się przewaga Niemców.
 1 min.
Gramy.

Składy:

Niemcy: Neuer, Boateng, Mertesacker, Hummels, Howedes, Khedira, Lahm, Kroos, Muuller, Ozil, Goetze

Ghana: Dauda, Afful, Boye, Mensah, Asamoah, Rabiu, Muntari, Atsu, K.P. Boateng, A. Ayew, Gyan
Ghana ma się czego obawiać przed tym meczem. Niemcy na początek mundialu zmiażdżyli Portugalię 4:0. Hat-tricka strzelił Thomas Mueller, a Cristiano Ronaldo musiał przełknąć gorycz bardzo dotkliwej porażki. Ghańczycy z kolei na rozpoczęcie mistrzostw ulegli USA 1:2.

Obie drużyny zagrały ze sobą na mundialu przed czterema laty. Wtedy górą byli Niemcy, którzy wygrali 1:0 po golu Mesuta Oezila.

Ozdobą dzisiejszego meczu będzie pojedynek braci Boatengow. Starszy Kevin-Prince występuje na co dzień w Schalke 04, a młodszy Jerome gra w Bayernie Monachium. Obaj reprezentują także narody - Jerome gra dla Niemiec, a Kevin-Prince dla Ghany.

Pierwszy gwizdek o 21:00 w Fortalezie.