NA ŻYWO: USA - Portugalia

NA ŻYWO: USA - Portugalia

Reprezentacja Portugalii (fot. Cao Can / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja USA zremisowała z Portugalią 2:2 w meczu grupy G na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Amerykanie prowadzili 2:1, ale w ostatnich sekundach gola na wagę jednego punktu dla drużyny trenera Paulo Bento strzelił Silvestre Varela.
 90+5 min.
I KONIEC! Portugalia rzutem na taśmę remisuje z USA 2:2!
 90+5 min.
GOOOOL! 2:2!
Varela popisał się efektowną główką po dośrodkowaniu Ronaldo.
 90+2 min.
Zusi schodzi, na placu gry pojawił się Gonzalez.
 90 min.
Portugalia w natarciu, ale nic z tego nie wynika. Brakuje wykończenia i spokoju w akcjach drużyny Paulo Bento.
 87 min.
Zmiana. Wondolowski za Dempseya.
 86 min.
Z bliska strzelał Ronaldo, ale wcześniej był spalony!
 81 min.
GOOOOOL! 2:1!

Zamieszanie w polu karnym, Dempsey dostał piłkę na prawą stronę i brzuchem skierował piłkę do siatki z najbliższej odległości.
 81 min.
Nani zrobił sobie miejsce do strzału lewą nogą,ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
 79 min.
Zaostrza nam się mecz. Teraz ucierpiał Besler, ale chyba będzie mógł grać dalej.
 75 min.
Jones dostał żółtą kartkę za faul na Moutinho.
 74 min.
Portugalia teraz częściej przy piłce, Amerykanie nastawieni na kontry.
 72 min.
Bedoya opuszcza boisko. Zmieni go Yedlin.
 69 min.
Meireles schodzi, na boisko wejdzie Varela.
 68 min.
Na spalonym Meireles.
 66 min.
Szansa Portugalii! Zamieszanie w szesnastce, uderzał Meireles, ale świetnie spisał się Howard!
 64 min.
GOOOOL! 1:1 To wisiało w powietrzu!

Jones niezwykle precyzyjnie uderzył z 20 metrów, Beto stał jak wryty, a piłka wpadła do siatki!
 62 min.
RONALDO! CR7 prowadził piłkę, wpadł w pole karne i uderzył lewą nogą. Zdecydowanie zabrakło mu jednak dokładności.
 60 min.
Wymiana ciosów na boisku, ale wynik nie ulega zmianie. Ciekawych sytuacji jednak nie brakuje!
 55 min.
POWINNO BYĆ 1:1! Zamieszanie w polu karnym, Beto po interwencji znalazł się z lewej strony pola karnego, na pustą bramkę uderzał Bradley, ale Costa w cudowny sposób zablokował piłkę!
 55 min.
Nani do Ronaldo, kapitan Portugalii znalazł się w środku przed szesnastką, ale trzech rywali błyskawicznie znalazło się przy nim.
 52 min.
Eder oddał płaski strzał, ale trafił tylko w boczną siatkę.
 51 min.
Ronaldo w pierwszej połowie grał bardziej w środku. Teraz jest na swojej nominalnej pozycji i prezentuje się o wiele lepiej na połowie Amerykanów.
 50 min.
Za głębokie dośrodkowanie w pole karne Portugalii i Beto wyjaśnia sytuację.
 49 min.
Eder strzelał z pierwszej piłki w polu karnym, ale był źle ustawiony i zabrakło mu precyzji.
 47 min.
Ronaldo uderzał lewą noga z 20 metrów, ale strzał zablokował jeden z rywali.
 46 min.
W przerwie mieliśmy zmianę. Almeida opuścił boisko, w jego miejsce pojawił się William.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę!
 45+2 min
Przerwa! Portugalia prowadzi z USA 1:0 Oglądamy świetne widowisko! Wracamy za chwilę.
 45 min.
NANI TRAFIŁ W SŁUPEK! Do dobitki ruszył Eder, ale Howard wyciągnął się w powietrzu i jeszcze zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką!
 43 min.
Ronaldo z rzutu wolnego posłał piłkę... w trybuny.
 42 min.
Nani dostał piłkę od Ronaldo na wolne pole, oddał mocny strzał, ale Howard spisał się bez zarzutu.
 40 min.
Mamy przerwę na uzupełnienie płynów. Dziwne jednak, że sędzia zarządził ją w końcówce pierwszej połowy...
 37 min.
Ronaldo! CR7 strzelał z dystansu i od razu głośniej zrobiło się na trybunach. Piłka trafiła jednak prosto w ręce Howarda.
 35 min.
Gra Amerykanów w ofensywie naprawdę może się podobać. Teraz uderzał Jones, ale pewnie interweniował Beto.
 32 min.
Ależ huknął z dystansu Johnson! Odważna decyzja i niewiele brakowało!
 30 min.
Zagranie do Ronaldo, ale w porę wrócił Beasley, który odciął Edera od podania.
 28 min.
Dempsey w polu karnym, strzelał, ale jeden z obrońców zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
 27 min.
Portugalia ma problem z wyjściem z własnej strefy obronnej. Amerykanie chcą to wykorzystać i podchodzą bardzo wysoko.
 24 min.
Bradley uderzał z dystansu, ale piłka poleciała nad poprzeczką.
 23 min.
Amerykanie nic sobie nie robią ze straconego gola i starają się zmusić Portugalczyków do obrony.
 21 min.
Przytomnie Beto wyszedł przed pole karne i wybił piłkę. Dempsey już startował do dobrego podania.
 17 min.
Dempsey strzelał z ostrego kąta, ale Beto wybił piłkę na rzut rożny.
 16 min.
Wymuszona zmiana, ale nie Meireles, a Postiga opuszcza boisko. Eder pojawił się na placu gry.
 15 min.
Przerwa w grze. Na murawie leży Meireles.
 13 min.
Rzut wolny dla USA 25 metrów od bramki Portugalii. Uderzał Dempsey, ale posłał piłkę minimalnie za wysoko.
 10 min.
Portugalia jest bardzo zmotywowana. Teraz jednak przy piłce Amerykanie.
 6 min.
GOOOOL! 0:1!

Zagranie piłki w pole karne, Cameron popełnił koszmarny błąd, futbolówka spadła pod nogi Naniego, który bez problemu posłał ja do siatki!
 3 min.
Zbyt mocne zagranie Ronaldo do Pereiry. Portugalia podchodzi bardzo wysoko i liczy na błąd rywali.
 1 min.
Zaczynamy! Od środka Amerykanie.

Składy:

USA: Tim Howard, Fabian Johnson, Matt Besler, Geoff Cameron, DaMarcus Beasley, Kyle Beckerman, Michael Bradley, Jermaine Jones, Graham Zusi, Alejandro Bedoya, Clint Dempsey

Portugalia: Beto, Joao Pereira, Ricardo Costa, Bruno Alves, Andre Almeida, Miguel Veloso, Joao Moutinho, Raul Meireles, Nani, Cristiano Ronaldo, Helder Postiga

Amerykanie przystępują do meczu z Portugalią po zwycięstwie 2:1 z reprezentacją Ghany. Jeśli wygrają najbliższe spotkanie, zapewnią sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata.

Trudno uwierzyć, ale Portugalia musi walczyć o życie. W pierwszym meczu drużyna trenera Paulo Bento przegrała z Niemcami 4:0. Portugalczykom nie pomógł nawet Cristiano Ronaldo, który w tym meczu nie pokazał swoich wielkich umiejętności.

Portugalia oprócz tego, że na mundialu w Brazylii pozostaje bez punktów, ma poważne problemy kadrowe. Za czerwona kartkę będzie pauzował Pepe. Ponadto z kontuzją pachwiny zmaga się Fabio Coentrao, który nie zagra już do końca mistrzostw świata. Z powodu urazów z gry wykluczeni są także Hugo Almeida i bramkarz Rui Patricio. Paulo Bento będzie miał spory problem z zestawieniem pierwszej jedenastki, bowiem cała wymieniona czwórka mecz z Niemcami rozpoczynała w wyjściowym składzie.

Mecz USA – Portugalia odbędzie się w Manaus. Poprowadzi je sędzia z Argentyny Nestor Pitana. Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o północy.