NA ŻYWO: Belgia - USA

NA ŻYWO: Belgia - USA

Belgia (fot. Dirk Waem / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Belgia pokonała po dogrywce USA 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Brazylii. Wynik otworzył w 93. minucie Kevin De Bruyne, a następnie na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku. Honorowego gola dla Amerykanów zdobył rezerowowy Julian Green.
 120+1 min.
KONIEC! Belgia w ćwierćfinale! USA poza mundialem.
 118 min.
Yedlin szukał pozycji w szesnastce, ale nie zdołał oddać strzału. Ostatnie minuty spotkania. Amerykanie zdążą?
 115 min.
Green uderzył prosto w ręce bramkarza.
 114 min.
WIELKIE ZAMIESZANIE W POLU KARNYM BELGÓW! Piłka prawie znalazła się w siatce, ale w końcu wybił ją jeden z obrońców.
 113 min.
Rzut wolny dla USA, może będzie wyrównanie?
 112 min.
Hazard opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Chadli.
 111 min.
POWINNO BYĆ 3:1! Lukaku jeden na jeden z Howardem. Górą bramkarz USA!
 109 min.
PRAWIE MIELIŚMY 2:2, ale Jones nie trafił w piłkę w decydującym momencie w polu karnym!
 107 min.
GOOOOOL! 2:1 BĘDĄ EMOCJE!

Green, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku strzałem z powietrza pokonał bramkarza!

Zaczynamy, ostatni kwadrans!
 105+2 min.
Koniec pierwszej części dogrywki.
 105+2 min.
Jeszcze Bedoyę zmienił Green.
 105 min.
GOOOOL! 2:0!

De Bruyne zagrał w pole karne do Lukaku, który nie czekał ze strzałem i pewnie po ziemi posłał piłkę do siatki!
 105 min.
35 - tyle strzałów oddali dzisiaj Belgowie. Ilość bramek - 1.
Tego nie trzeba komentować.
 103 min.
Amerykanie jeszcze próbują odwrócić losy meczu. Belgowie jednak ofiarnie grają w defensywie.
 100 min.
Jones ucierpiał w akcji ofensywnej. Przerwa w grze.
 97 min.
Strzał Lukaku, ale Howard wybił piłkę na rzut rożny.
 96 min.
A wcześniej Origiego zmienił Lukaku. To on zapoczątkował bramkową sytuację!
 93 min.
GOOOL! 1:0!

De Bruyne dostał piłkę w pole karne i uderzył na dalszy słupek. Piłka w siatce!

Gramy!
 90+3 min.
Koniec regulaminowego czasu! Za chwilę dogrywka.
 90+2 min.
Wondolowski z kilku metrów uderzył nad poprzeczką! Sędzia odgwizdał spalonego... któego nie było.
 90 min.
CO TU SIĘ DZIEJE? Kolejna interwencja Howarda, rzut rożny dla Belgii.
 88 min.
HAZARD! Strzał z lewej strony, ale tylko boczna siatka...
 84 min.
VAN BUYTEN! Strzał z kilkunastu metrów, ale Beasley świetnie zablokował piłkę!
 83 min.
Gra błyskawicznie przenosi się z jednej połowy na drugą. To już regularna bitwa, ale ciągle brakuje goli!
 80 min.
HAZARD! Strzał z kilku metrów, ale fenomenalnie piłkę odbił Howard!
 77 min.
POWINNO BYĆ 1:0! Mirallas w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył na dalszy słupek, ale Howard popisał się świetną interwencją!
 75 min.
Kolejny strzał Dempseya i kolejna dobra interwencja bramkarza.
 73 min.
Zusi schodzi, na boisku pojawił się Wondolowski.
 72 min.
ORIGI! Uderzenie prosto w Howarda z kilku metrów!
 71 min.
Teraz zza pola karnego uderzał Dempsey, ale bramkarz bez problemu złapał piłkę.
 69 min.
WITSEL! Strzał z dystansu i zabrakło naprawdę niewiele!
 67 min.
Zagranie w pole karne, ale Courtois pierwszy złapał piłkę.
 64 min.
Sporo się dzieje pod polem karnym Amerykanów, ale Belgowie nie potrafią przeprowadzić skutecznej akcji. Jak to wszystko się skończy?
 61 min.
Mertens opuszcza boisko. Wchodzi Mirallas.
 58 min.
Teraz akcja po drugiej stronie! Gorąco zrobiło się w polu karnym Belgów, ale ostatecznie nikt nie skierował piłki w światło bramki.
 57 min.
Dośrodkowanie w pole karne, a Origi trafił w poprzeczkę!
 54 min.
Płaskie zagranie w pole karne, ale Origi i De Bruyne minęli się z piłką! To mogła być bramka!
 51 min.
Belgowie atakują, ale póki co nie przynosi to ciekawych akcji.
 48 min.
Mertens strącił piłkę głową w kierunku bramki i wyszła z tego groźna sytuacja! Howard przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Zaczynamy drugą połowę!
 45+3 min.
Przerwa. Bramek nie doczekaliśmy się, ale sytuacji było całe mnóstwo. Wracamy za chwilę.
 45+1 min.
De Bruyne płasko uderzał z dystansu, ale prosto w ręce Howarda.
 42 min.
Kompany faulował w środku pola i dostał żółtą kartkę.
 41 min.
Za chwilę koniec pierwszej połowy. Belgia nadal imponuje grą w ofensywie, Amerykanie liczą głównie na kontry.
 36 min.
Bradley zagrał piłkę w pole karne, ale Fellaini zażegnał niebezpieczeństwo dalekim wybiciem.
 34 min.
Jones uderzał zza pola karnego, ale piłka poleciała obok słupka. Rozpocznie Courtois.
 33 min.
Yedlin już wywalczył rzut rożny.
 32 min.
Johnson nie będzie w stanie grać dalej. Na placu gry pojawił się Yedlin.
 31 min.
Johnson kontuzjowany, chyba będzie potrzebna zmiana.
 30 min.
Origi szukał pozycji do strzału w polu karnym, ale ostateczie stracił piłkę.
 29 min.
HAZARD Z DYSTANSU! Ale Howard bez pronlemu złapał piłkę.
 29 min.
Belgia znwou w szalonej ofensywie, teraz Hazard zbiegł do końcowej linii i wywalczył rzut rożny.
 26 min.
CO ZA OKAZJA! Hazard z piłką w polu karnym, uderzył z lewej strony, ale Beasley w ostatniej chwili zdołał zablokować strzał! Ależ groźne są kontry Belgów!
 23 min.
POWINNO BYĆ 1:0! De Bruyne oszukał obrońcę w polu karnym i miał świetną okazję do strzału. Wszystko skończyło się na uderzeniu obok słupka...
 21 min.
Dempsey uderzał z dystansu, ale Courtois złapał piłkę.
 20 min.
Kontra Belgii, ale Origi za bardzo wypuścił sobie piłkę i przejął ją jeden z obrońców.
 18 min.
Żółta kartka dla Camerona, który brutalnie faulował Mertensa.
 17 min.
Służby porządkowe już złapały odważnego sprintera. To była najciekawsza sytuacja od kilku minut w tym spotkaniu, bo piłkarze teraz nie rozpieszczają nas swoją grą.
 16 min.
A teraz na boisku mamy... biegającego kibica!
 14 min.
Origi nie podnosi się z boiska. Potrzeba jest pomoc medyczna.
 12 min.
Belgowie nadal przeważają na boisku. Na razie jednak niewiele z tego wynika.
 8 min.
De Bruyne świetnie zagrał do przodu, piłkę przejął Origi, który wyszedł na wolne pole, ale ostatecznie zaliczył stratę.
 6 min.
Beasley próbował dośrodkowywać z lewej strony, ale posłał piłkę za linię końcową.
 5 min.
Amerykanie grają z kontry, ale chcą za szybko przedostać się pod pole karne rywali. Wszystko kończy się na niedokładnym podaniu do przodu.
 4 min
Prostopadłe zagranie Camerona w pole karne, ale posłał piłkę za mocno.
 3 min.
Szalone tempo narzucili Belgowie. Ciekawe ile wytrzymają fizycznie...
 2 min.
Kolejna akcja Belgów i rzut rożny.
 1 min.
Origi wpadł z piłką w pole karne, uderzał z ostrego kąta, ale trafił prosto w bramkarza!

Gramy!

Składy:

Belgia: Thibaut Courtois, Jan Vertonghen, Daniel Van Buyten, Vincent Kompany, Toby Alderweireld, Marouane Fellaini, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Eden Hazard, Dries Mertens, Divock Origi

USA: Tim Howard, Fabian Johnson, Matt Besler, Geoff Cameron, DaMarcus Beasley, Omar Gonzalez, Michael Bradley, Jermaine Jones, Graham Zusi, Alejandro Bedoya, Clint Dempsey

Belgia na mundialu w Brazylii nie straciła jeszcze punktów. W fazie grupowej zanotowała komplet zwycięstw i bez problemu awansowała do 1/8 finału z pierwszego miejsca. Nie bez powodu drużyna Marca Wilmotsa nazywana jest czarnym koniem mistrzostw świata w Brazylii. Belgia nie grała może efektownego futbolu, ale konsekwentnie realizowała swoje cele, pilnowała taktyki i świetnie radziła sobie w obronie. Belgowie do tej pory stracili tylko jedną bramkę. Trener Wilmots nie boi się też zmian w składzie. W każdym spotkaniu dokonywał roszad i w fazie grupowej dał szansę gry aż 20 zawodnikom.

Amerykanie w Brazylii już osiągnęli duży sukces, ponieważ wyszli z jednej z najsilniejszych grup na mundialu. Do 1/8 finału awansowali razem z Niemcami, a z decydującą fazą turnieju musiała pożegnać się Portugalia oraz Ghana. Drużyna selekcjonera Juergena Klinsmanna jest świetnie przygotowana fizycznie, ale jednocześnie bardzo dobrze zorganizowana taktycznie.

Mecz Belgia – USA odbędzie się w Salwadorze. Spotkanie poprowadzi arbiter z Algierii Djamel Haimoudi. Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o 22:00.