MŚ 2014: Horror w dogrywce! Awans Argentyny, dramat Szwajcarii

MŚ 2014: Horror w dogrywce! Awans Argentyny, dramat Szwajcarii

Mecz Argentyna - Szwajcaria (fot. Xu Zijian / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Argentyna wygrała po dogrywce ze Szwajcarią 1:0 i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Brazylii. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 118. minucie Angel Di Maria.

Pierwsza połowa meczu nie dostarczyła wielu emocji. Argentyna miała przewagę, ale nie potrafiła jej wykorzystać. Dobrze spisywał się Lionel Messi, który zaliczył kilka udanych dryblingów i podań na skrzydło. Sporo problemów sprawiał Szwajcarom z lewej strony Di Maria. Mimo że to Argentyńczycy dłużej utrzymywali się przy piłce, Szwajcaria miała lepsze sytuacje do objęcia prowadzenia.

W 28. minucie Shaqiri wystawił piłkę na 15 metr, a Xhaka płasko uderzył na bramkę. Romero zdołał jednak interweniować. Przed przerwą drużyna trenera Ottmara Hitzfelda zmarnowała kolejną dobrą okazję. Drmic znalazł się na wolnym polu sam na sam z bramkarzem, chciał podciąć piłkę, ale Romero nie dał się zaskoczyć i szybko zażegnał niebezpieczeństwo. Obie reprezentacje zeszły do szatni przy stanie 0:0.

W drugiej połowie znaczną przewagę w posiadaniu piłki mieli Argentyńczycy, ale nie potrafili jej wykorzystać. Szwajcarzy liczyli głównie na kontry, ale brakowało im dokładności w ofensywie. Drużyna selekcjonera Alejandro Sabelli mogła zdobyć zwycięską bramkę w regulaminowym czasie, ale w kluczowych momentach słabo spisywał się Higuain. Cały czas pilnowany przez rywali był Messi, przez co gwiazdor Barcelony nie mógł rozwinąć skrzydeł. Po 90. minutach na tablicy wyników dalej był bezbramkowy remis.

Dogrywka rozpoczęła się bardzo chaotycznie i nic nie zapowiadało, że będziemy świadkami dramatycznej końcówki. Kiedy wszyscy zacierali już ręce na rzuty karne, Argentyna objęła prowadzenie. W 118. minucie Messi idealnie zagrał na prawą stronę do Di Marii, który płaskim strzałem z pola karnego na dalszy słupek posłał piłkę do siatki. W ostatnich sekundach spotkania Szwajcaria mogła jeszcze wyrównać, ale z kilku metrów Dzemaili trafił w słupek.

Ostatecznie Argentyna wygrała 1:0 i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Brazylii.