Polska    Nigeria
Polska   Nigeria
0 1
Robert Lewandowski
W piątek o 20:45 reprezentacja Polski zagra w meczu towarzyskim z Nigerią we Wrocławiu. Relacja NA ŻYWO z tego spotkania będzie dostępna we Wprost.pl od 20:45. Transmisję przeprowadzi Telewizja Polska.

90+4 min.
Koniec spotkania. Przegrywamy z Nigerią 0:1, a jedyna bramka w tym meczu padła po rzucie karnym.
 90+3 min.
Jeszcze kontra Nigeryjczyków, ale stracili piłkę przed szesnastką Polaków.
 90 min.
Sędzia doliczył 4 minuty.
 90 min.
To już ostatnie minuty, niestety od dłuższego czasu nie oglądaliśmy żadnej dobrej sytuacji w wykonaniu Polaków...
 89 min.
Ighalo schodzi, zmienia go Simon.
 86 min.
Kędziora zmienia Frankowskiego.
 83 min.
Iheanacho opuszcza boisko. Wchodzi Ogu.
 80 min.
Nigeryjczycy nadal grają bardzo pewnie w obronie, a Polacy mają problem, by przeprowadzić płynną akcję w ofensywie. Goście szybko przerywają ataki Biało-Czerwonych.
 78 min.
Za Abdullaha wszedł Ebuehi.
 74 min.
Wcześniej mieliśmy zmianę w zespole gości. Omeruo wszedł za Baloguna.
 72 min.
Milik zmienia Kownackiego.
 71 min.
Niecelny strzał z dystansu Krychowiaka.
 68 min.
 67 min.
Zmiana w polskiej ekipie. Swój występ kończy Lewandowski. Wchodzi Świerczok.
 65 min.
Była szansa na szybką odpowiedź, ale Jędrzejczyk uderzył niecelnie.
 61 min.
GOOOL! Przegrywamy 0:1. Moses pewnie wykonał jedenastkę.
 61 min.
RZUT KARNY DLA NIGERII Kamiński faulował Mosesa i sędzia nie zawahał się ani przez chwilę.
 60 min.
Musa wchodzi na boisko. Iwobo kończy swój występ we Wrocławiu.
 57 min.
Bramkarz gości ucierpiał w ostatniej akcji. Przerwa w grze.
 56 min.
LEWANDOWSKI! Podanie w pole karne i strzał prosto w bramkarza. Napastnik Bayernu mógł to chyba skończyć lepiej...
 55 min.
Lewandowski zagrał w szesnastkę do Zielińskiego, ale akcję Polaków szybko przerwał Shehu.
 53 min.
Wydawało się, że Lewandowski wyjdzie sam na sam z bramkarzem, ale sędzia odgwizdał spalonego.
 50 min.
Podanie do Lewandowskiego, ale przy piłce szybciej znalazł się nigeryjski obrońca.
 46 min.
Fabiańskiego w bramce zastąpił Białkowski. Na boisku pojawił się też Jędrzejczyk.

Zaczynamy drugą połowę!
 45 +2 min.
Przerwa! Możemy czuć niedosyt po pierwszej połowie, ale przed nami jeszcze 45 minut. Wracamy za chwilę.
 44 min.
Lewandowski miał okazję z rzutu wolnego, ale brakarz wybił piłkę.
 43 min.
Zamieszanie! Po faulu na Kownackim Polacy mieli rzut wolny. Po dograniu piłki w szesnastkę Balogun wybijał piłkę, ale jak wykazały powtórki, futbolówka była już za linią bramkową! Sędzia tego nie zauważył.
 41 min.
Ighalo mógł zaskoczyć Fabiańskiego, ale strzał mu nie wyszedł. Nigeryjczyk nieczysto trafił w piłkę.
 38 min.
Moses faulowany przez Góralskiego. Nigeryjczyk ucierpiał w tym starciu i mamy przerwę w grze.
 36 min.
Było blisko! Kurzawa dokręcał piłkę w szesnastkę z rzutu wolnego, ale Krychowiak nie zdołał uderzyć futbolówki głową, chociaż było blisko. Szkoda!
 35 min.
Moses uderzał z rzutu wolnego, ale obok bramki Fabiańskiego.
 32 min.
Polacy mają mało miejsca na boisku. Goście błyskawicznie ruszają do odbiorów. Gracze Adama Nawałki muszą przyspieszyć w ofensywie.
 29 min.
Nigeryjczycy grają odważnie i skutecznie utrudniają Polakom budowanie ataków.
 26 min.
A tak brzmiał hymn Polski na Stadionie Wrocław!
 24 min.
Fabiański spokojnie łapie piłkę po zbyt długim zagraniu Nigeryjczyków.
 22 min.
Niezłe podanie do Kownackiego, ale napastnik reprezentacji Polski faulował rywala.
 19 min.
Wymuszona zmiana. Linetty już nie wróci na plac gry, zastąpił go Góralski.
 18 min.
Niestety, Linetty jest znoszony z boiska na noszach. Po uderzeniu przez rywala ma problem z nosem.
 15 min.
Polacy wymieniają podania na własnej połowie, tempo meczu trochę opadło. Czekamy na kolejne ciekawe sytuacje.
 13 min.
Akcja gości, ale wszystko skończyło się na słabym dośrodkowaniu. Z kolei Linetty już wrócił na boisko.
 11 min.
Przerwa w grze, ostro potraktowany przez rywala Linetty. Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego.
 9 min.
Mogło być 1:0! Pazdan zagrał do środka, gdzie był Lewandowski, ale napastnik Bayernu po dojściu do piłki nie zdołał już celnie uderzyć. Zabrakło niewiele!
 8 min.
Kolejna akcja Polaków, zagranie z lewej strony w szesnastkę, ale wybijają Nigeryjczycy.
 7 min.
Podanie do Kownackiego, ale spalony. Z środka boiska zagrywał Piszczek.
 5 min.
Wcześniej postraszyli Nigeryjczycy. Podanie do napastnika, ale sędzia dopatrzył się spalonego.
 4 min.
Indywidualna akcja Lewandowskiego przed polem karnym, ale strata!
 20:46
Początek spotkania!
 20:43
Obie jedenastki już meldują się na boisku! Czas na hymny i za chwilę zaczynamy!
 20:39
Zostało kilka minut do pierwszego gwizdka. Przypomnijmy, kogo dzisiaj zabraknie na murawie.
 20:20
A tutaj składy w wydaniu papierowym. Jak oceniacie kolejny eksperyment Adama Nawałki?
 20:07
I ruszyli na rozgrzewkę!
 19:44
Łukasz Piszczek jednak zdążył wrócić z Dortmundu i znalazł się w wyjściowej jedenastce!
 19:37
Składy:

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Marcin Kamiński - Przemysław Frankowski, Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Piotr Zieliński, Dawid Kownacki - Robert Lewandowski

Nigeria: Franis Uzoho - Shehu Abdullahi, William Troost-Ekong, Brian Idowu, Leon Balogun, Wilfred Ndidi, Joel Obi, Alex Iwobi, Kelechi Iheanacho, Victor Moses, Odion Ighalo

19:00
Tak prezentuje się Stadion Wrocław przed meczem Polska - Nigeria.
 18:00

Spotkanie z Nigerią to kolejny etap ogrywania się z rywalami spoza Europy przed Mistrzostwami Świata w Rosji. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała na PGE Narodowym z Urugwajem i przegrała z Meksykiem 0:1 na Stadionie Energa Gdańsk. Czwartkowy mecz z Nigerią będzie pierwszym spotkaniem Biało-Czerwonych w tym roku.

Selekcjoner Adam Nawałka nie będzie mógł skorzystać z kilku piłkarzy. Na liście nieobecnych znaleźli się: Łukasz Piszczek, Bartosz Bereszyński, Maciej Rybus, Sławomir Peszko i Damian Kądzior. W meczu towarzyskim z Nigerią Polacy zagrają w nowych strojach firmy Nike, które zaprezentowano kilka dni temu.

Gdzie oglądać mecz Polska - Nigeria?

Mecze reprezentacji Polski do niedawna transmitowała telewizja Polsat. Teraz spotkania Biało-Czerwonych będą pokazywane wyłącznie w kanałach Telewizji Polskiej. W piątek 23 marca o godz. 20:30 rozpocznie się przedmeczowe studio TVP, a pierwszy gwizdek w meczu Polska - Nigeria zabrzmi o godz. 20:45. Piątkowy mecz można zobaczyć także w Internecie na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Spotkanie skomentują Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak.

Relację NA ŻYWO z meczu Polska - Nigeria będzie można śledzić na łamach Wprost.pl. Na naszej stronie jest dostępna również zapowiedź tego spotkania. Po ostatnim gwizdku opublikujemy pomeczowe podsumowanie.