Szalona radość komentatora z Meksyku. Tak cieszył się po meczu z Niemcami

Szalona radość komentatora z Meksyku. Tak cieszył się po meczu z Niemcami

Komentator podczas meczu Niemcy - Meksyk
Komentator podczas meczu Niemcy - Meksyk Źródło: Twitter / @waldemar_kowal
Niedziela była historycznym dniem dla kibiców reprezentacji Meksyku. Ich drużyna pokonała Niemców 1:0 i zapisała pierwszy komplet punktów na Mistrzostwach Świata w Rosji. Wielkiej radości po końcowym gwizdku nie mógł powstrzymać także komentator z Meksyku. To nagranie pokazuje, jak przeżywał mecz swojego narodowego zespołu.

Niemcy przegrali w swoim pierwszym meczu na Meksykiem 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Hirving Lozano. Mistrzowie świata mieli sporo okazji do wyrównania, jednak gracze z Ameryki Północnej pokazali żelazną defensywę do ostatnich minut.

Przez całe spotkanie Meksykanie mieli wielkie wsparcie ze strony trybun. Ich kibice głośno dopingowali swój zespół, ale prawdziwa eksplozja radości nastąpiła dopiero po ostatnim gwizdku, kiedy wszystko było już jasne. Nietrudno zgadnąć, że emocje sięgały zenitu także na stanowiskach komentatorów. Na  opublikowano wideo, na którym widać radość jednego z nich.

Kibice wywołali... trzęsienie ziemi

Radość Meksykanów po golu strzelonym przez Hirvinga Lozano miała inne zaskakujące skutki. Szał, jaki zapanował w 35. minucie meczu, przełożył się na mini trzęsienie ziemi. Moment radości meksykańskich kibiców zanotowali naukowcy z Instytutu Badań Geologicznych i Atmosferycznych. Na wykresie udostępnionym na Twitterze widać wzmożoną aktywność sejsmiczną w czasie, gdy Lozano strzelił gola w meczu z Niemcami.