Islandia za słaba na Nigerię. „Super Orły” wygrały mecz o wszystko

Islandia za słaba na Nigerię. „Super Orły” wygrały mecz o wszystko

Kadr z meczu Nigeria - Islandia
Kadr z meczu Nigeria - Islandia Źródło: Newspix.pl / He Canling
Nigeria pozostaje w grze o awans na Mistrzostwach Świata w Rosji. „Super Orły” pokonały Islandię 2:0 w drugiej kolejce spotkań w grupie D. Dwie bramki dla swojego zespołu zdobył Ahmed Musa.

Reprezentacja Nigerii z Islandią grała o wszystko. Po porażce z Chorwacją 0:2 warunkiem przedłużenia szans na awans do 1/8 finału było zwycięstwo w piątkowym meczu. Pierwsza połowa spotkania nie dostarczyła jednak zbyt wielu emocji. Jedyną ciekawą sytuację kibice obejrzeli w 3. minucie, kiedy Gylfi Sigurdsson popisał się dobrym uderzeniem z rzutu wolnego. Stojący między słupkami Francis Uzoho nie dał się jednak zaskoczyć i wybił piłkę na rzut rożny.

Dopiero po zmianie stron gra obu zespołów nabrała kolorów i zaczęła się prawdziwa walka o komplet punktów. W 49. minucie Nigeryjczycy objęli prowadzenie. Victor Moses dośrodkował futbolówkę, przejął ją Ahmed Musa i mocnym strzałem pod poprzeczkę zapisał bramkę na swoim koncie. Islandia, która stała się ulubieńcem wielu sympatyków futbolu nie potrafiła skutecznie przeciwstawić się rywalom z Afryki. Nigeria chciała jeszcze podwyższyć wynik. Victor Moses uderzył jednak obok słupka, a Musa trafił w poprzeczkę.

W 75. minucie Nigeryjczycy dopięli swego i zdobyli drugą bramkę. Tym razem Musa popisał się solową akcją i posłał piłkę do siatki. Jeszcze przed końcem meczu szczęście uśmiechnęło się do Islandii, bowiem sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny dla ekipy z Europy. Sigurdsson ustawił piłkę na jedenastym metrze, ale fatalnie przestrzelił.

Do ostatniego gwizdka wynik na tablicy już się nie zmienił i Nigeria pokonała Islandię 2:0. W ostatniej serii spotkań w grupie D afrykański zespół zagra z Argentyną. Z kolei Islandia zmierzy się z Chorwacją.