Meksyk znowu pokazał klasę. Komplikuje się sytuacja Niemców

Javier Hernandez
Javier Hernandez / Źródło: Newspix.pl / Petter Arvidson
Meksyk nie zwalnia tempa na mundialu w Rosji. Po efektownym zwycięstwie z Niemcami zespół prowadzony przez Juana Carlosa Osorio wygrał z Koreą Południową 2:1 i jest bardzo blisko awansu do 1/8 finału mistrzostw świata.

Po pierwszej kolejce spotkań w grupie F na  Meksyk znalazł się na ustach wszystkich. Ekipa Juana Carlosa Osorio pokonała Niemców i zaprezentowała się rewelacyjnie przez 90 minut spotkania. Tym razem zespół „El Tri” mierzył się z Koreą Południową i występował w roli faworyta.

Już w 26. minucie meczu Meksykanie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Andresa Gurdado ręką we własnym polu karnym zagrał Jang Hyun-Soo i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Carlos Vela. Niestety, była to jedyna ciekawa okazja w pierwszej połowie. Styl gry piłkarzy z Korei Południowej nie dodawał jakości całemu spotkaniu. Ich chaotyczne ataki nie mogły zaskoczyć rywali. Widzieli, że Meksykanie mają przewagę, więc często faulowali i dyskutowali z arbitrem.

Meksyk skomplikował sytuację Niemców

Druga bramka w spotkaniu rozgrywanym w Rostowie padła w 66. minucie. Javier Hernandez znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie wpakował piłkę do siatki. Było to zwieńczenie świetnej kontry Meksyku. Tym trafieniem Chicharito zapisał na swoim koncie 50. bramkę strzeloną w narodowych barwach.

Koreańczyków było stać tylko na honorowego gola. W doliczonym czasie gry Son Heung-Min uderzył precyzyjnie zza pola karnego i Guillermo Ochoa musiał wyciągać piłkę z siatki. Ostatnie minuty Meksykanie zagrali mądrze, powoli budowali akcje, a rywalom uciekały cenne sekundy.

Ostatecznie Meksyk wygrał 2:1, co oznacza, że Niemcy muszą wygrać ze Szwedami, żeby pozostać w grze o awans do 1/8 finału mundialu w Rosji.

• Druga polowa meczu : Meksykanin ,niedaleko swego pola karnego ewidentnie fauluje Koreanczyka( wyraznie to bylo widac na telewizyjnych powtorkach) i rozpoczyna dlugim podaniem akcje ,po ktorej pada bramka dla Meksyku. Blad sedziego ,ktory,zamiast przerwac akcje , nieslusznie uznal bramke dla Meksyku ,jak sie potem okazalo ,bramke na wage punktow i klasyfikacji w grupie,VAR-u ,co dziwnei nienormalne ,niestety nie bylo .Po meczu ,w telewizyjnym studio TVP Sport ,pytany o sporna sytuacje ,telewizyjny ekspert od sedziowania,niejaki Rafal Rostkowski , stwierdzil ,glupawo sie usmiechajac ,ze "...boiskowo byl to oczywisty faul ,ale ,ze koreanscy zawodnicy nie za bardzo protestowali ,to sedzia podjal sluszna decyzje , a poza tym Meksyk ,ogolnie rzecz biorac ,mial przewage ,i ,caly czas ogolnie rzecz biorac ,faulowal w calym meczu mniej niz Koreanczycy , wiec chyba dobrze ,ze sedzia tego faulu nie odgwizdal ,a poza tym wczoraj tez sedzia nie odgwizdal karnego dla Serbow".Ciezko mi skomentowac te wypowiedzi eksperta od sedziowania ,niejakiego Rafala Rostkowskiego ,bo nie jestem lekarzem . Jak wiadomo , mecz.zakonczyl sie wynikiem 2:1 dla Meksyku ,ja czekam na wyjasnienie eksperta ,niejakiego Rafala Rostkowskiego , dlaczego "boiskowych" fauli nie powinno sie gwizdac i jakie to sa faule "nieboiskowe"