Meksyk znowu pokazał klasę. Komplikuje się sytuacja Niemców

Javier Hernandez
Javier Hernandez Źródło: Newspix.pl / Petter Arvidson
Meksyk nie zwalnia tempa na mundialu w Rosji. Po efektownym zwycięstwie z Niemcami zespół prowadzony przez Juana Carlosa Osorio wygrał z Koreą Południową 2:1 i jest bardzo blisko awansu do 1/8 finału mistrzostw świata.

Po pierwszej kolejce spotkań w grupie F na  Meksyk znalazł się na ustach wszystkich. Ekipa Juana Carlosa Osorio pokonała Niemców i zaprezentowała się rewelacyjnie przez 90 minut spotkania. Tym razem zespół „El Tri” mierzył się z Koreą Południową i występował w roli faworyta.

Już w 26. minucie meczu Meksykanie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Andresa Gurdado ręką we własnym polu karnym zagrał Jang Hyun-Soo i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Carlos Vela. Niestety, była to jedyna ciekawa okazja w pierwszej połowie. Styl gry piłkarzy z Korei Południowej nie dodawał jakości całemu spotkaniu. Ich chaotyczne ataki nie mogły zaskoczyć rywali. Widzieli, że Meksykanie mają przewagę, więc często faulowali i dyskutowali z arbitrem.

Meksyk skomplikował sytuację Niemców

Druga bramka w spotkaniu rozgrywanym w Rostowie padła w 66. minucie. Javier Hernandez znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie wpakował piłkę do siatki. Było to zwieńczenie świetnej kontry Meksyku. Tym trafieniem Chicharito zapisał na swoim koncie 50. bramkę strzeloną w narodowych barwach.

Koreańczyków było stać tylko na honorowego gola. W doliczonym czasie gry Son Heung-Min uderzył precyzyjnie zza pola karnego i Guillermo Ochoa musiał wyciągać piłkę z siatki. Ostatnie minuty Meksykanie zagrali mądrze, powoli budowali akcje, a rywalom uciekały cenne sekundy.

Ostatecznie Meksyk wygrał 2:1, co oznacza, że Niemcy muszą wygrać ze Szwedami, żeby pozostać w grze o awans do 1/8 finału mundialu w Rosji.