Egipt traci punkt w ostatnich sekundach! Ogromna niespodzianka w grupie A

Egipt traci punkt w ostatnich sekundach! Ogromna niespodzianka w grupie A

Piłkarze Arabii Saudyjskiej
Piłkarze Arabii Saudyjskiej Źródło: Newspix.pl / ABACA
Wielkie emocje towarzyszyły kibicom, którzy oglądali starcie Arabii Saudyjskiej z Egiptem. Do 90. minuty utrzymywał się remis 1:1, ale w ostatnich sekundach spotkania „Zielone Jastrzębie” zdobyły bramkę na wagę trzech punktów. Jedno trafienie dla Egiptu zapisał na swoim koncie Mohamed Salah.

Dla Egiptu i Arabii Saudyjskiej starcie w Wołgogradzie było już tylko meczem pocieszenia na . Egipt wydawał się faworytem tego spotkania, jednak to, co wydarzyło się w samej końcówce okazało się kluczowe dla całej rywalizacji.

Pierwsza bramka padła w 22. minucie, a gola na swoim koncie zapisał Mohamed Salah. Gracz Liverpoolu po podaniu z głębi pola przelobował wychodzącego bramkarza. Wydaje się, że w tej sytuacji Yasser Al- Mosailem popełnił błąd, ale zabrakło mu też asekuracji ze strony obrońców.

Dwa rzuty karne

Pod koniec pierwszej połowy szczęście uśmiechnęło się do Arabii Saudyjskiej. Ahmed Fathi zagrał piłkę ręką w szesnastce, sędziowie jeszcze zweryfikowali całą sytuację przy użyciu VAR, ale nie było wątpliwości - arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę świetnie obronił jednak Essam El Hadary i wynik pozostał bez zmian.

Chwilę przed zmianą stron sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Arabii Saudyjskiej. Znowu w użyciu był VAR, jednak decyzji nie zmieniono. Ali Gabr pociągał rywala za koszulkę. Tym razem „Zielone Jastrzębie” wykorzystały prezent i do siatki z jedenastu metrów trafił Salman Al Faraj.

W drugiej połowie na emocje trzeba było czekać aż do samej końcówki. Wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, jednak w 5. minucie doliczonego czasu gry Arabia Saudyjska strzeliła gola na wagę wygranej. Salem płaskim uderzeniem z ostrego kąta pokonał bramkarza i sędzia zakończył spotkanie.