Francja   Belgia
1 0
Raphael Varane
Raphael VaraneŹródło:Newspix.pl / Matteo Ciambelli
Meczem Francja - Belgia rozpoczniemy rywalizację w półfinale Mistrzostw Świata w Rosji. Początek spotkania w Petersburgu o godz. 20. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.

90+7 min.
KOOOONIEC! Francja w finale rosyjskiego mundialu!
 90+6 min.
TOLISSO! Broni końcami palców Courtois!
 90+4 min.
Vertonghen zatrzymał nieprzepisowo Mbappe i kolejna żółta kartka.
 90+3 min.
Griezmann! Broni ten strzał Courtois!
 90+3 min.
Bezmyślne zachowanie Mbappe. Zabrał piłkę Belgom, którzy mają rzut z autu. Żółta kartka.
 90+2 min.
Jeszcze zmiana u Belgów. Chadli schodzi, pojawia się Batshuayi.
 90+1 min.
6 minut doliczył sędzia.
 90 min.
Belgia przy piłce, to będzie szalona końcówka!
 89 min.
Rzut wolny dla Belgów, dośrodkowanie, ale wybili piłkę Francuzi. Po chwili podanie za linię obrony do Lukaku, jednak zbyt mocne.
 88 min.
Kante faulował Hazarda i zarobił żółtą kartkę.
 86 min.
Matuidi już dzisiaj nie pogra, wchodzi Tolisso.
 86 min.
Matuidi dalej odczuwa skutki starcia z Hazardem. Dostał mocno w żebra. Będzie potrzebna zmiana.
 85 min.
Giroud kończy swój kiepski występ. Zastąpił go Nzonzi.
 84 min.
Mertens walczył z rywalem przy linii końcowej, w końcu uciekła mu piłka.
 84 min.
Mocno ucierpiał Matuidi, mamy dłuższą przerwę.
 82 min.
 81 min.
Co tam się dzieje! Hazard ruszył z piłką do przodu, po chwili Witsel huknął w kierunku bramki. Lloris był w stanie tylko odbić futbolówkę!
 80 min.
Zmiana w belgijskim zespole. Carrasco wszedł za Fellainiego.
 80 min.
Hazard był ewidentnie faulowany przed polem karnym Llorisa, ale sędzia nie przerwał gry.
 78 min.
Łatwo tracą piłkę Belgowie, w ten sposób nie stworzą sytuacji pod bramką rywali!
 76 min.
De Bruyne! Strzał widowiskowy... i to wszystko. Grę wznowi bramkarz.
 75 min.
 74 min.
Umtiti uderzony piłką w twarz, przez chwilę dochodził do siebie, ale już wszystko w porządku.
 72 min.
Giroud złapany na spalonym.
 71 min.
Alderweireld ukarany żółtą kartką.
 70 min.
Dłuższa wymiana Belgów, ale Francuzi dzielnie się bronią!
 68 min.
Bardzo niecelny strzał Giroud. Który to już dzisiaj?
 67 min.
Posiadanie piłki:
Francja: 41%
Belgia: 59%
 66 min.
Fellaini! Zaskakujące uderzenie głową, piłka poleciała obok słupka.
 65 min.
MERTENS! Zagranie w pole karne, jednak piłkę odbił Lloris!
 64 min.
A tutaj kilka zdjęć z dzisiejszego meczu!
 63 min.
Hazard ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.
 62 min.
De Bruyne! gdyby trafił w piłkę, pewnie wyszedłby atomowy strzał. Skończyło się na zmarnowanej akcji.
 60 min.
Mamy pierwszą zmianę w ekipie Belgii. Mertens pojawia się na boisku. Dembele kończy swój występ.
 58 min.
 57 min.
Trójkolorowi w natarciu! Genialne zagranie piętą Mbappe, ale Giroud został zablokowany. Akcja marzenie!
 55 min.
Rzut wolny dla Francji, dośrodkowanie w pole karne, ale trochę przeciągnięte.
 51 min.
GOOOOOL! Umtiti urwał się obrońcom i wykorzystał dośrodkowanie. Wyskoczył do piłki i głową pokonał bramkarza!
 51 min.
GIROUD! Dostał piłkę w szesnastkę, obrócił się i nie dał rady uderzyć nawet w światło bramki! To mogła być doskonała okazja!
 50 min.
Belgowie rozgrywają piłkę, Francuzi na razie ustawiają się w obronie.
 47 min.
Witsel w pole karne i głową uderzał Lukaku, ale niecelnie.

GRAMY! A tutaj kilka statystyk z pierwszej połowy.
 45+1 min.
PRZERWA! Za nami świetne 45 minut, brakowało tylko goli. Wracamy za chwilę!
 45 min.
Wrzutka do Lukaku w szesnastkę, ale Belg nie potrafił z tego skorzystać.
 45 min.
Griezmann z wolnego trafił prosto w mur.
 44 min.
Pogba faulowany przed Dembele i to będzie doskonała okazja dla Francuzów. Rzut wolny.
 42 min.
Ostatnie minuty pierwszej połowy, czy coś tu jeszcze wpadnie?
 40 min.
PAVARD! Mocny strzał, po któym Courtois wybił piłkę na rzut rożny.
 39 min.
Dembele zablokował strzał Griezmanna.
 38 min.
Giroud ucierpiał w walce o piłkę. Mamy chwilę przerwy.
 37 min.
Kolejna próba Francuzów, ale znowu zakończona słabym strzałem. Uderzał, albo raczej próbował uderzać Griezmann.
 35 min.
TO MÓGŁ BYĆ GOL DLA FRANCJI! Mbappe podał do Giroud, ale ten w kluczowym momencie został powstrzymany przez rywala! Gdyby doszedł do strzału, byłoby pozamiatane.
 33 min.
Griezmann! Mocny, ale bardzo niedokładny strzał.
 32 min.
Hazard walczył z Pavardem i Griezmannem, efektownie się przedzierał, ale w końcu znalazł się za linią końcową.
 32 min.
GIROUD! Niecelna główka po dograniu Pavarda, ale sama akcja mogła się podobać.
 31 min.
Rzut wolny dla Francuzów, trochę za daleko, by uderzyć...
 29 min.
 28 min.
De Bruyne zagrał do środka, ale Francuzi w ostatniej chwili wybili piłkę. W porę zareagował Umtiti.
 25 min.
 23 min.
Długie zagranie do Giroud, ale nie przyjął tej piłki.
 23 min.
 22 min.
LLORIS! Alderweireld popisał się kapitalnym uderzeniem, ale bramkarz wykazał się fantastycznym refleksem.
 21 min.
Kolejna interwencja Llorisa po dograniu Belgów. Oglądamy efektowną wymianę ciosów!
 20 min.
A TERAZ HAZARD! Kolejny mocny strzał, piłkę odbił jeszcze jeden z Francuzów, rzut rożny.
 19 min.
Matuidi! Potężne uderzenie lewą nogą, Courtois odbił piłkę!
 17 min.
 16 min.
HAZARD! Strzał lewą noga na dalszy słupek, ależ było blisko! Niestety, zabrakło trochę szczęścia.
 15 min.
De Bruyne ruszył indywidualnie, ale stracił piłkę. Mógł podawać do Lukaku, wolał sam holować futbolówkę.
 14 min.

13 min.
I znowu Belgowie na połowie rywali, ale po chwili stracili piłkę! Francuzi ruszyli z kontrą, prostopadłe podanie do Mbappe, jednak futbolówkę przejął Courtois.
 12 min.
 11 min.
Zagotowało się w szesnastce Belgów! Zabrakło jednak płynności i szybkiej decyzji o strzale.
 9 min.
Francuzi wycofali się na własną połowę! Belgowie chcą atakować. Czekamy na pierwsze ciekawe sytuacje.
 7 min.
Kompletnie nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego. Chadli kopnął piłkę za linię końcową.
 6 min.
HAZARD! Zagranie do środka między linię obrony a bramkarza, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Umtiti.
 5 min.
Dłuższa akcja Belgów, zakończona stratą. Chadli zaliczył nieudany drybling w polu karnym.
 3 min.
Belgowie czekają na ruch Francuzów, którzy od początku są przy piłce.
 1 min.
I już atakują Francuzi! Mbappe na pełnej szybkości dograł w szesnastkę, ale tam czekali już dobrze ustawieni Belgowie.

Zaczynamy walkę o finał mundialu!
 19:52
Obie ekipy już są gotowe do wyjścia na boisko!
 19:47
Mecz w Petersburgu z wysokości trybun obejrzy m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron.
 19:39
Przypominamy naszą zapowiedź dzisiejszego meczu.
 19:38
 18:50
Oto składy na dzisiejszy półfinał w Petersburgu!

Francja w ćwierćfinale trafiła na Urugwaj i wydawało się, że kibice zobaczą wyrównany pojedynek. Niestety, zespół z Ameryki Południowej bez kontuzjowanego Edinsona Cavaniego stracił na jakości i nie był w stanie walczyć z „Trójkolorowymi” jak równy z równym. Ekipa Didiera Deschampsa wygrała 2:0 i pewnie wkroczyła do półfinału.

Z kolei Belgowie sprawili ogromną sensację i w ćwierćfinale wyrzucili za burtę faworyzowanych Brazylijczyków. „Czerwone Diabły” już w pierwszej połowie uzyskali dwubramkowe prowadzenie, a po zmianie stron pewnie utrzymali korzystny wynik.

Możliwe wyjściowe jedenastki:

Francja: Hugo Lloris - Lucas Hernandez, Samuel Umtiti, Raphael Varane, Benjamin Pavard - Ngolo Kante, Paul Pogba - Blaise Matuidi, Antoine Griezmann, Kylian Mbappe - Olivier Giroud.

Belgia: Thibaut Courtois - Jan Vertonghen, Vincent Kompany, Thomas Vermaelen, Toby Alderweireld - Yannick Carrasco, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Nacer Chadli - Eden Hazard, Romelu Lukaku​.

Gdzie oglądać mecz Francja - Belgia?

Relacja NA ŻYWO z półfinałowego meczu Mistrzostw Świata w Rosji będzie dostępna we Wprost.pl. Przed pierwszym gwizdkiem podamy wyjściowe jedenastki, a później minuta po minucie opiszemy to, co będzie działo się na boisku w Petersburgu. Transmisja spotkania Francja - Belgia w , TVP Sport oraz w internecie na sport.tvp.pl.