Tunezja    Anglia
Tunezja   Anglia
1 2
Delle Alli i Harry Kane
W poniedziałek 18 czerwca swój pierwszy mecz na MŚ w Rosji rozegrają Anglicy. Ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Tunezji, w której składzie nawet interesujący się piłką kibice nie znajdą znajomych nazwisk. Nie oznacza to jednak, że Wyspiarzy czeka łatwa przeprawa. Początek spotkania o godz. 20:00. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl.

90 min. +4
KONIEC Harry Kane daje Anglikom pierwsze punkty w grupie G! Tunezja nie zagroziła przeciwnikom, a jedynego gola praktycznie sprezentował jej Kyle Walker. Zasłużone zwycięstwo ekipy Garetha Southgate'a.
 90 min. +2
Schodzi Jesse Lingard. W jego miejsce Eric Dier.
 90 min. +1
Gareth Southgate wyskoczył w powietrze z zaciśniętą pięścią. Trenerowi Anglików musiał ulżyć po tym golu. Jego zespół był zdecydowanie lepszy od przeciwnika, ale nie potrafił przełożyć tego na wynik.
 90 min.
Harry Kane daje Anglikom upragnionego gola!
 90 min.
GOOOOOOLL!!!!!!!!!!!!!!
 90 min.
Sędzia doliczył 4 minuty.
 90 min.
Rzut rożny dla Anglii.
 88 min.
Loftus-Cheek dobrze obrócił się z piłką, zwiódł przeciwnika, ale później popełnił techniczny błąd i piłkę od bramki wybija Mustapha.
 87 min.
Znowu Loftus-Cheek, dobrze dograł w pole karne, ale koledzy nieporozumienie kolegów i nikt nie zakończył akcji strzałem! Kolejna zmarnowana sytuacja!
 87 min.
Przez chwilę przy piłce Ruben Loftus-Cheek. Ale z jego akcji nic nie wyszło.
 86 min.
Dośrodkowanie Trippiera wybijają Tunezyjczycy.
 85 min.
Faulowany Rashford, Trippier będzie wrzucał w pole karne z rzutu wolnego.
 84 min.
Ostatnia zmiana Tunezji. Schodzi Wahbi Khazri, w jego miejsce
Saber Khalifa.
 84 min.
John Stones bliski strzału głową, ale bramkarz wypiąstkował piłkę w ostatniej chwili. Głowa Stonesa trafiła więc w Mustaphę i obaj padli na murawę. Na szczęście po chwili obaj są już na nogach.
 82 min.
Rashford urwał się lewą stroną i wbiegł w pole karne! Rzut rożny!
 81 min.
Od autu Tunezja. Anglicy męczą się z niżej notowanym przeciwnikiem. Wciąż jednak próbują. Tunezja praktycznie tylko się broni.
 80 min.
Kolejny faul i rzut wolny dla Anglików. Tym razem oczekujemy dośrodkowania.
 79 min.
Druga zmiana w reprezentacji Anglii. Schodzi Delle Alli, wchodzi Ruben Loftus-Cheek.
 78 min.
Young! Wybrał trudniejszy wariant, strzelał nad murem, nie za mocno. Piłka jednak nad poprzeczką.
 77 min.
Jesse Lingard faulowany tuż przed polem karnym! Groźna sytuacja dla Tunezyjczyków.
 76 min.
Marcus Rashford dryblował w polu karnym, ściągnął dwóch zawodników, ale koledzy nie skorzystali ze stworzonej przez niego sytuacji.
 74 min.
Długie podanie Walkera, ale Kane nie próbował nawet dobiec do tej piłki. Zmęczenie daje o sobie znać?
 73 min.
Zmiana w zespole Tunezji. Schodzi Naim Sliti. W jego miejsce Mohamed Ben Amor.
 72 min.
Rashford miesza w okolicy pola karnego przeciwników, dobrze drybluje między obrońcami, ale koledzy nie korzystają z jego zagrania.
 71 min.
Wahbi Khazri zakończył akcję strzałem! Tego już dawno nie widzieliśmy.
 70 min.
Świetny przerzut piłki, ale Delle Alli na spalonym. Anglicy jednak grają wreszcie lepiej.
 69 min.
Pierwszy kontakt z piłką Rashforda i już groźna akcja. Obrońcy jednak odebrali piłkę Kane'owi.
 68 min.
Trippier strzela! Obok bramki.
 67 min.
Mamy zmianę w zespole Anglii. Schodzi Raheem Sterling, na jego miejsce Marcus Rashford z Manchesteru United.
 67 min.
Faulowany Harry Kane. Dobra odległość do strzału.
 66 min.
Wreszcie lepsza, dynamiczna akcja Anglików. Dośrodkowanie Hendersona jednak minimalnie za mocne.
 65 min.
Wściekły Henderson na lewym skrzydle. Ale nic nie wskórał. Kibice gwiżdżą na swoich piłkarzy.
 63 min.
Posiadanie piłki 46 do 54 proc. na korzyść Anglików. Widoczna zmiana w porównaniu z pierwszą połową. Trener Southgate nie decyduje się jednak na zmiany.
 61 min.
Henderson pokrzykuje na kolegów, starając się zmobilizować ich do cięższej pracy. Opłaciło się, pressing przyniósł odzyskanie piłki.
 60 min.
Wybijają obrońcy Tunezji. Po chwili na bramkę Mustaphy sunął kolejny atak, ale Sterling sfaulował obrońcę.
 59 min.
Przerzut do Trippiera, ale ten pośliznął się i tylko rzut rożny dla Anglii.
 58 min.
Anglicy odzyskują kontrolę nad meczem. Teraz to oni atakują.
 57 min.
Rozpędzony Lingard dobrze przedarł się w pole karne Tunezji, ale Kane nie opanował podawanej przez niego piłki!
 55 min.
Groźna sytuacja, Henderson niechlujnie podawał do bramkarza, ten musiał natychmiast wybijać, by uniknąć problemów.
 54 min.
Maguire nieatakowany przedostał się w okolicę pola karnego Tunezji. Jego dogranie jednak niecelne. Obrońcy zaspali w tej sytuacji.
 53 min.
Delle Alli uruchomił Ashley'a Younga, ale ten za słabo dośrodkowuje w pole karne.
 52 min.
Długa piłka do Wahbi Khazriego i Pickford musiał wybiec poza swoje pole karne. Sędzia odgwizdał jednak spalonego.
 51 min.
Celny strzał Maguire'a! Piłkę łapie jednak Farouk Ben Mustapha.
 50 min.
Rahim Sterling wychodził z kontrą, ładnie minął jednego zawodnika, ale podanie do Kane'a niecelne. Ostatecznie jednak rzut rożny dla Anglii.
 49 min.
Prosta strata Yassine Meriaha. Piłka w aut. Ale niedokładnie też Anglicy. Nieskładny początek drugiej połowy.
 48 min.
Faulowany Henderson. Później też Delle Alli. Anglicy nie mogą przejść na połowę Tunezji.
 47 min.
Tunezyjczycy nie oddają piłki przez całe pierwsze dwie minuty. Czyżby wreszcie nabrali pewności siebie?
 46 min.
Zaczynamy kolejne 45 minut!

Piłkarze wychodzą już z tunelu na stadionie. Za chwilę rozpoczniemy drugą połowę!

Tunezja z kolei najwięcej zawdzięcza obrońcy przeciwników. To zupełnie niepotrzebny faul Kyle'a Walkera dał im rzut karny, który na bramkę zamienił Ferjani Sassi.

Na stadionie w Wołgogradzie oglądamy dość dziwny mecz. Anglicy co chwilę tworzą sobie fantastyczne sytuacje na strzelenie bramki i powinni prowadzić już co najmniej kilkoma golami. Ostatecznie nie potrafią jednak wepchnąć piłki do siatki.
 45 min. +3
KONIEC pierwszej połowy! Niepotrzebny faul i karny stawia Anglików w trudnej sytuacji.
 45 min +1
Ali Maaloul zwija się z bólu po trafieniu piłką w brzuch. Udaje mu się podnieść dopiero po minucie.
 45 min.
Jak przypomina FIFA, gol Sassiego był jednocześnie pierwszym strzelonym na tym turnieju przez piłkarzy z Afryki.
 44 min.
LINGARD w słupek!!! Brakło tak niewiele!
 43 min.
Kieran Trippier dorzucał piłkę w pole karne, ale łapie rezerwowy bramkarz reprezentacji Tunezji. Czy uda mu się przetrwać pierwszą połowę?
 42 min.
I znowu! Świetna pozycja Lingarda, ale tylko rzut rożny. Mógł to zrobić lepiej!
 41 min.
Do końca pierwszej połowy zostało już tylko kilka minut. Anglicy otrząsnęli się po rzucie karnym, ale czy zdążą wyrównać do przerwy?
 40 min.
Kolejny rzut wolny dla Anglii. Po dośrodkowaniu wybijają Tunezyjczycy.
 39 min.
GOD SAVE THE QUEEN, jeśli widziała ten strzał! Co za kiks Johna Stonesa! Anglicy znów blisko gola, ale znów nie trafiają w idealnej sytuacji!
 37 min.
Sterling faulowany w rogu boiska. Dobra okazja dla Anglików.
 35 min.
Tunezyjczycy psują groźną akcję, zawodnik pośliznął się na murawie. Wcześniej piłkę sprezentował im Maguire.
 34 min.
Pickford rzucił się w dobry róg, ale nie dał rady zatrzymać idealnie uderzonej piłki. Zdobywcą gola Ferjani Sassi.
 34 min.
GOOOOOOOL!!!!!!!!
 33 min.
Jak nie z kontrataku, to z karnego!! Bezmyślny faul Kyle'a Walkera! Uderzył łokciem w polu karnym.
 31 min.
Tunezja nie ma szans na grę z kontrataku. Ustawienie Anglików jest perfekcyjne.
 30 min.
Dośrodkowuje Trippier, akcja kończona strzałem głową przez Maguaiera, ale łapie Ben Mustapha.
 29 min.
Rzut wolny dla Anglii po zagraniu ręką Dylana Bronna. Piłkarze Tunezji protestują, ale nie mają racji.
 28 min.
Dobry przerzut Hendersona do Kierana Trippiera, ale ten kiepsko zgrywał do kolegi.
 26 min.
Błąd Anglików! Ferjani Sassi kończy zamieszanie strzałem, ale obok bramki! Pickford frunął za piłką! Niewiele brakowało.
 25 min.
Tunezja próbuje, ale ma kłopoty z wyjściem z własnej połowy. Długie podanie przechwycił Pickford.
 23 min.
Lingard psuje dogodną sytuację. Piłka po koźle przelatuje nad poprzeczką. Dobre dośrodkowanie Ashleya Younga.
 22 min.
Za mocno! Piłka przeleciała nad polem karnym. Strzał z dystansu przefrunął wysoko nad bramką Anglików.
 22 min.
Dobrze podciągnął prawą stroną boczny obrońca Dylan Bronn, ale wrócił za nim Delle Alli. Rzut rożny dla Tunezji.
 21 min.
Kontra Tunezji, ale nieudana. Pogubili się jeszcze daleko od pola karnego Pickforda.
 20 min.
Posiadanie piłki: 37 do 67 na niekorzyść reprezentacji Tunezji. Nie widać tego w grze, Anglicy niemal cały czas przy piłce.
 19 min.
Tak cieszyli się z gola Anglicy:
 18 min.
Delle Alli upada na murawę, ale sędzia nie zwraca na niego uwagi. Nie ma faulu.
 17 min.
HENDERSON! Mocne uderzenie z dystansu! Sprawdził czujność nowego bramkarza.
 16 min.
Pressing nie przynosi skutków, Anglicy odzyskują piłkę i znów groźnie atakują!
 15 min.
Przez moment do agresywnego pressingu ruszyli Tunezyjczycy, ale ostatecznie od bramki Jordan Pickford.
 14 min.
I mamy pierwszą zmianę wymuszoną kontuzją. Schodzi Mouez Hassen, w jego miejsce na bramkę Farouk Ben Mustapha.
 12 min.
I znów problemy Hassena. Czyżby kontuzja barku?
 10 min.
Mouez Hassen pięknie obronił pierwszy strzał, ale nie dał rady powstrzymać dobitki.
 10 min.
Harry Kane dobija po celnym strzale głową Johna Stonesa. Anglia otwiera wynik tego spotkania!
 10 min.
GOOOOOOOL!!!!!!!
 9 min.
Harry Kane zdecydował się na strzał! Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Bramkarz próbował jeszcze ratować ale bez powodzenia.
 8 min.
Strasznie nerwowo gracze Tunezji. Po udanej wymianie kilku podań kolejna piłka poszła w aut. Bez presji, prosty błąd.
 7 min.
Ashley Young brzydko fauluje łokciem Fakhreddine Ben Youssefa. Ale bez karki.
 6 min.
Tunezyjczycy próbują długim zagraniem, ale piłka wychodzi na aut.
 5 min.
Chwila przerwy spowodowana bolesnym upadkiem bramkarza Tunezji Moueza Hassena.
 4 min.
CO TO BYŁO!? Raheem Sterling nie trafia z najbliższej odległości! Genialnie tę akcję zapoczątkował Delle Alli, dokładnie dogrywał Jesse Lingard.
 3 min.
Po rzucie rożnym Tunezyjczycy wybijają w panice. Nie wygląda to dobrze dla drużyny z Afryki.
 2 min.
LINGARD! Mógł dać Anglii prowadzenie! Wszystko dzięki świetnej akcji Delle Allego!
 1 min.
Nerwowy początek Tunezyjczyków. Aut na wysokości pola karnego dla Anglii.

ZACZĘLI

Wysłuchaliśmy hymnów obu drużyn. Za moment sędzia Wilmar Roldan z Kolumbii rozpocznie spotkanie w Wołgogradzie.

Obie drużyny są już na boisku.

Na ławce rezerwowych pojawią się:

Rose, Dier, Vardy, Butland, Welbeck, Cahill, Jones, Delph, Rashford, Loftus-Cheek, Alexander-Arnlod, Pope.

Skład reprezentacji Anglii:

Pickford; Trippier, Maguire, Stones, Walker, Young, Henderson, Lingard, Dele Alli, Sterling, Kane.

Ben Mustapha, Ben Alouane, Haddadi, Bedoui, Khaoui, Ben Amor, Khalil, Mathlouthi, Srarfi, Khalifa, Chaaleli, Naguez.

Skład reprezentacji Tunezji:

Hassen; Ben Youssef S., Meriah, Bronn, Maaloul, Badri, Sassi, Skhiri, Ben Youssef F., Khazri, Sliti.

Znamy już składy, w jakich dzisiejsze spotkanie rozpoczną oba zespoły.

Wahbi Khazri z Rennes, Ellyes Skhiri z Montpellier, Naim Sliti z Dijon – to podobno największe gwiazdy tunezyjskiej piłki.U przeciwników z kolei wybiegną takie gwiazdy Premier League jak Dele Alli i Harry Kane z Tottenhamu, Raheem Sterling z Manchesteru City czy Jesse Lingard z Manchesteru United. Czy możemy zatem spodziewać się łatwego zwycięstwa Anglii? Warto zwrócić uwagę na ostatnie mecze sparingowe Tunezji, która zremisowała z Portugalią i minimalnie uległa Hiszpanii. Nie bez znaczenia będzie tutaj też presja nakładana od lat na angielskich piłkarzy. Tamtejsze media z pewnością nie będą miały żadnej litości, jeśli Synowie Albionu nie wywiozą z pierwszego meczu trzech punktów.

Przewidywane składy

Тunezja: Mouez Hassen; Yassine Meriah, Syam Ben Youssef, Dylan Bronn, Ali Maaloul; Ellyes Skhiri, Anice Badri, Ferjani Sassi; Fakhreddine Ben Youssef, Wahbi Khazri, Naim Sliti.

Anglia: Jordan Pickford; Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire; Kieran Trippier, Dele Alli, Jordan Henderson, Jesse Lingard, Ashley Young; Raheem Sterling, Harry Kane.

Gdzie oglądać mecz Tunezja – Anglia?

Mecz Brazylia – Szwajcaria zostanie rozegrany 17 czerwca. Początek spotkania o godz. 20. Relacja NA ŻYWO będzie dostępna na Wprost.pl. Transmisja w TVP1, TVP Sport oraz w internecie na sport.tvp.pl.