Chorwacja   Dania
1 (3) 1 (2)
Luka Modrić
Luka ModrićŹródło:Newspix.pl / He Canling
Mecz Chorwacja - Dania to kolejne spotkanie rozgrywane w ramach 1/8 finału Mistrzostw Świata w Rosji. Początek meczu w Niżnym Nowogrodzie o godz. 20. Relacja NA ŻYWO będzie dostępna we Wprost.pl.

22:50
Niesamowita była ta seria jedenastek. Bramkarze stanęli na wysokości zadania, Chorwacja miała odrobinę więcej szczęścia. To już jest koniec, mówimy dobranoc i zapraszamy do śledzenia kolejnych mundialowych relacji na Wprost.pl.
 3:2
RAKITIĆ TRAFIA! Chorwacja w ćwierćfinale!
 2:2
Myli się Nicolai Jorgensen! Broni Subasić! Bramkarze dzisiaj rządzą!
 2:2
SCHMEICHEL! Świetna obrona uderzenia Pivaricia!
 2:2
Schone marnuje jedenastkę! Broni Subasić!
 0:0
A TERAZ BRONI SCHMEICHEL! Badelj zmarnował szansę.
 0:0
BRONI SUBASIĆ! NIE TRAFIŁ ERIKSEN!
 22:38
I jedziemy! Pierwsi strzelają Duńczycy!
 22:37
Jeszcze chwila i zaczynamy zabawę z rzutami karnymi!
 120+1 min.
KONIEC! Przed nami seria rzutów karnych, która zdecyduje o tym, kto awansuje do ćwierćfinału MŚ!
 120 min.
Minuta doliczona.
 119 min.
 118 min.
Ale teraz mają czego żałować Chorwaci, ten mecz trwa dalej, a wynik pozostaje bez zmian!
 116 min.
MODRIĆ NIE TRAFIA Z KARNEGO! CO TAM SIĘ DZIEJE!
 114 min.
RZUT KARNY!!! Ależ błąd reprezentanta Danii! Rebić wyszedł na czystą pozycję, minął już nawet bramkarza, a potem został podcięty przez rywala. M Jorgensen ukarany żółtą kartką.
 113 min.
N. Jorgensen uderzył mocno, ale niecelnie. Źle trafił w piłkę i zmarnował szansę.
 110 min.
Naprawdę, ciężko się to ogląda. Ale obie drużyny są już zmęczone, o wyniku może przesądzić jeden błąd. Jeszcze zostało trochę czasu!
 108 min.
Zmiana w reprezentacji Chorwacji. Badelj wchodzi za Mandzukicia.
 107 min.
SISTO! Świetna próba z dystansu, zabrakło niewiele.
 106 min.
Mieliśmy zmianę. Sisto wszedł za Braithwaite'a.

Wracamy do gry!
 105+1 min.
Koniec! Nadal mamy 1:1, przed nami ostatni kwadrans!
 104 min.
Rzut rożny dla Chorwatów, ale po dośrodkowaniu wybił piłkę Braithwaite. Po chwili kolejne wejście w szesnastkę i znowu "Vetreni" mają rzut rożny.
 103 min.
Powoli rozgrywają piłkę Chorwaci, Duńczycy cofnięci.
 102 min.
Chorwaci w końcu na połowie rywali, ale Rebić pospieszył się z wyjściem do piłki i dał się złapać na spalonym.
 99 min.
Schone strzelał z 20 metrów, ale niecelnie. Cały czas Duńczycy straszą Chorwatów.
 99 min.
I zmiana także w ekipie Danii. Delaney schodzi, pojawia się Krohn-Dehli.
 97 min.
Zmiana w chorwackim zespole. Kramarić wchodzi za Perisicia.
 96 min.
Dobre dośrodkowanie Eriksena, ale wybili Chorwaci. Duńczycy mają rzut z autu, ciągle są blisko bramki Subasicia!
 95 min.
Knudsen chciał zagrać do środka, ale wywalczył tylko rzut rożny. Mógł to rozegrać lepiej!
 94 min.
Duńczycy w polu karnym rywali, na chwilę oddalili zagrożenie Chorwaci, ale znowu stracili piłkę!
 92 min.
Żywiołowy początek Duńczyków, ale mamy przerwę. Mandzukić zwija się z bólu.

Zaczynamy pierwszą część dogrywki!
 90+3 min.
KONIEC! A tak naprawdę początek. Dogrywka!
 90+3 min.
Rzut rożny dla Duńczyków, po chwili zza pola karnego uderzał Braithwaite.
 90+2 min.
RAKITIĆ! Piekielnie mocny strzał z dystansu, ale piłka poleciała obok słupka. Zabrakło naprawdę niewiele.
 90 min.
Trzy minuty doliczone przez sędziego!
 90 min.
 88 min.
Niecelny strzał Schöne. Pachnie dogrywką w tym meczu!
 86 min.
Ale Rebić zakręcił rywalem w szesnastce! Po chwili oglądaliśmy niecelny strzał zza pola karnego w wykonaniu Pivaricia.
 85 min.
Główkował Perisić, ale z bardzo niewygodnej pozycji. Grę wznowi bramkarz.
 84 min.
Gramy dalej, Kovacić chyba zostanie na boisku. Chorwacja ma rzut wolny.
 82 min.
Znowu mamy przerwę, bardzo bolesny upadek zaliczył Kovacić. Ma problem z barkiem.
 82 min.
Kjaer posłał długą piłkę w szesnastkę, ale bramkarz wyjaśnił tę sytuację.
 81 min.
I zapowiadana zmiana. Za Strinicia wchodzi Pivarić.
 80 min.
Przerwa w grze, Strinić chyba potrzebuje zmiany.
 78 min.
Rebić! Kolejna bomba z dalszej odległości, ale tym razem prosto w ręce bramkarza.
 77 min.
Strzał Modricia z dystansu, ale bardzo nieudany.
 76 min.
 74 min.
Eriksen! Strzał po szybkiej kontrze, ale niecelny. Trzeba przyznać, że teraz Chorwaci prezentują się bardzo słabo.
 73 min.
Szansa Duńczyków! Poulsen podał do N. Jorgensena, który uderzył mocno, ale prosto w bramkarza.
 71 min.
Zmiana w reprezentacji Chorwacji. Brozović kończy swój występ. Wchodzi Kovacić.
 70 min.
Dania nie zwalnia tempa i wykorzystuje słabość Chorwatów. Na razie niewiele z tego wynika.
 69 min.
Upływają kolejne minuty, a na boisku nie oglądaliśmy od dłuższego czasu żadnej stuprocentowej okazji.
 66 min.
Zmiana w duńskiej ekipie. Za Corneliusa wchodzi Jorgensen.
 65 min.
Akcja Chorwatów, nie było większego zagrożenia, ale Schmeichel po dośrodkowaniu piąstkował piłkę.
 63 min.
Delaney wpadł z piłką w szesnastkę, ale pogubił się i grę wznowi bramkarz.
 60 min.
Perisić zagrał w szesnastkę, ale do piłki nie zdążył Rakitić. To była pierwsza godna odnotowania akcja Chorwatów po przerwie.
 58 min.
Vida zablokował piłkę po strzale, przejął ją w polu karnym Braithwaite, ale o jego uderzeniu lepiej nawet nie wspominać.
 56 min.
Co ciekawe, Chorwacja ma problem z wyjściem z własnej połowy. Bardzo chaotycznie grają "Vatreni".
 55 min.
Senny fragment meczu, o tempie z pierwszych minut już zapomnieliśmy. Potrzebny jest nowy impuls, żeby znowu zrobiło się widowisko!
 53 min.
Gra Chorwacji wygląda gorzej niż w pierwszej połowie. Duńczycy mają więcej miejsca i co chwilę próbują zagrozić bramce Subasicia.
 51 min.
Dośrodkowanie Duńczyków, Cornelius już szykował się do główki, ale nie pomylił się chorwacki bramkarz, który pewnie złapał piłkę.
 50 min.
Dobre zagranie do Mandzukicia, ale był minimalny spalony.
 49 min.
Za mocne dośrodkowanie Pericisia, od bramki grę wznowi Schmeichel.
 47 min.
A tutaj jeszcze kilka statystyk z pierwszej połowy.
 46 min.
W przerwie trener Duńczyków zdecydował się na zmianę. Schöne wszedł w miejsce Christensena.

Gwizdek i druga połowa!
 45+2 min.
PRZERWA! Po kosmicznym początku oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Chcemy więcej, ale na razie chwila oddechu. Wracamy za kilkanaście minut.
 45+1 min.
Gramy dalej, sędzia doliczył minutę. Mandzukić jednak wraca na boisko.
 45 min.
Mandzukić potrzebuje pomocy medycznej, mamy przerwę w grze. Wydaje się, że to coś poważnego.
 45 min.
Rakitić został świetnie zauważony przed polem karnym. Po tym, jak piłka trafiła pod jego nogę uderzył bez namysłu i trafił prosto bramkarza. To mogło zaskoczyć!
 42 min.
ERIKSEN! Dośrodkowanie czy próba zaskoczenia Subasicia? Piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką i opuściła boisko!
 41 min.
Ostatnie minuty pierwszej połowy, tymczasem przy piłce Duńczycy.
 39 min.
MODRIĆ! Świetne dogranie w szesnastkę, ale nikt nie zamknął tej akcji. Wydaje się, że piłka była posłana w pole karne perfekcyjnie.
 38 min.
Rzut wolny dla Chorwatów, będzie dośrodkowanie z lewej strony boiska.
 38 min.
 37 min.
Oglądamy sporo niedokładnych zagrań, Chorwaci nadal mają przewagę, ale gra Duńczyków może się podobać. Na razie dobrze radzą sobie w obronie i co chwilę sprawdzają czujność rywali wychodząc z kontrami.
 35 min.
Eriksen nie trafił czysto w piłkę i źle uderzył z dystansu. Kompletnie zmarnowana okazja.
 34 min.
Rajd Strinicia przez pół boiska, w polu karnym przyblokowali go rywale i grę wznowi bramkarz.
 32 min.
Dośrodkowanie Duńczyków, złapał piłkę Subasić i Chorwaci ruszyli z kontrą!
 31 min.
 30 min.
RAKITIĆ! Bomba z dystansu, ale odbił piłkę Schmeichel. Po chwili dobitka z ostrego kąta, znowu odbita futbolówka. Jako trzeci strzelał w tej akcji Perisić, jednak kopnął wysoko nad poprzeczką.
 27 min.
Akcja Duńczyków! Prostopadłe podanie, do piłki dopadł Braithwaite, ale trafił prosto w wychodzącego Subasicia.
 25 min.
Zaczęło się czekanie na błędy rywala. Nikt tu nie zaryzykuje i nie narazi się na stratę drugiej bramki.
 23 min.
Eriksen! To mógł być dobry strzał, gdyby nie rykoszet. Będzie rzut rożny.
 21 min.
Mandzukić upadł w polu karnym popychany przez rywala i od razu skierował wzrok w stronę sędziego. Rzut karny? Nic z tego!
 18 min.
Posiadanie piłki:
Chorwacja: 64 %
Dania: 36 %
 17 min.
Duńczycy trochę zdjęli nogę z gazu. To za sprawą gry Chorwatów, którzy uspokoili rozegranie piłki i konsekwentnie przedzierają się na połowę rywali.
 16 min.
 15 min.
Kolejna akcja Chorwatów, cały czas są blisko pola karnego rywali.
 12 min.
PERISIĆ! Uderzenie z wolnego, rykoszet i będzie rzut rożny.
 11 min.
Chorwaci mają rzut wolny, niemal na linii szesnastki...
 10 min.
Dania teraz trochę wycofana na własną połowę, moment lepszej gry Chorwatów.
 7 min.
Po kosmicznym początku piłkarze nie zwalniają tempa! Obie ekipy nastawione na ofensywę, tu jeszcze będzie się działo!
 4 min.
GOOOOOOOOOL! CO TO JEST ZA MECZ! Remis swojej drużynie dał Mandzukić, który wykorzystał nieporozumienie obrońców i dobre dogranie w wykonaniu Vrsaljko.
 1 min.
GOOOOOOL! Po rzucie a autu zrobiło się zamieszanie w polu karnym Chorwatów. Najlepiej odnalazł się w nim Jorgensen, który z bliska trafił do siatki!

Zaczynamy! Oby to był kolejny emocjonujący mecz 1/8 finału.
 19:53
Oba zespoły już gotowe do wyjścia na murawę. Za chwilę hymny i gramy!
 19:25
Przed meczem przypominamy naszą zapowiedź tego, co dzisiaj może wydarzyć się w Niżnym Nowogrodzie.
 19:04
Oto składy!

19:00
Godzina do meczu! Emocje po starciu Hiszpanii z Rosją jeszcze nie opadły, ale mundial nie zwalnia tempa. Za chwilę podamy wyjściowe jedenastki na spotkanie Chorwacja - Dania.

Chorwacja w fazie grupowej pokazała, że jest drużyną nie tylko potrafiącą zgarniać komplet punktów z silnymi rywalami. „Vatreni” udowodnili, że ich styl gry może być ucztą dla kibiców, którzy decydują się zobaczyć ich w akcji. Wcale nie na wyrost będzie powiedzenie, że Chorwaci grają efektownie. Przekonaliśmy się o tym choćby w spotkaniu z Argentyną. Drużyna selekcjonera Zlatko Dalicia pokonała wicemistrzów świata 3:0, co można było uznać za ogromną sensację.

Mecz z Chorwacją to dla Danii okazja, by porzucić pragmatyczny styl gry, do którego przyzwyczaili podopieczni trenera Age Hareide. Nie wszystkim kibicom podoba się takie podejście do futbolu, ale spotkanie 1/8 finału może wyzwolić z tej ekipy nową energię. Wielu Duńczyków oczekuje, że „Gang Olsena” zagra efektownie i z radością. Chociaż powiedzmy sobie szczerze - jeśli awansują do ćwierćfinału, nikt nie będzie pamiętał o stylu.

Przewidywane składy:

Chorwacja: Danijel Subasic - Sime Vrsaljko, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Ivan Strinic - Ivan Rakitic, Milan Badelj - Ante Rebic, Luka Modric, Ivan Perisic - Mario Mandzukic​.

Dania: Kasper Schmeichel - Jens Stryger Larsen, Andreas Christensen, Simon Kjaer, Henrik Dalsgaard - Lasse Schone, Thomas Delaney - Pione Sisto, Christian Eriksen, Yussuf Yurary Poulsen - Nicolai Jorgensen.