Szampany zostają w lodówce. Leicester City musi wstrzymać się z mistrzowską fetą

Szampany zostają w lodówce. Leicester City musi wstrzymać się z mistrzowską fetą

Leicester City
Leicester City Źródło:Newspix.pl / CAMERSPORT
Piłkarze Leicester City w 36. kolejce Premier League zremisowali na Old Trafford z Manchesterem United 1:1.

Do tytułu mistrza Anglii Leicester City potrzebuje jeszcze dwóch punktów. Remisem w niedzielnym meczu „Czerwone Diabły” prawdopodobnie przekreśliły swoje szanse na czwarte miejsce w tabeli, które jest premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Piłkarze Leicester City mogą z kolei zgarnąć tytuł już już jutro pod warunkiem, że Tottenham nie wygra z Chelsea Londyn.

Manchester United prowadzenie objął już w 8. minucie spotkania. Valencia popisał się dokładnym podaniem do niepilnowanego Martiala, który bez przyjęcia posłał piłkę do siatki. W tej akcji zdecydowanie lepiej mogła zachować się obrona gości. W 17. minucie było już jednak 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkarza pokonał Morgan. W tej sytuacji zawinił Rojo, który nie upilnował kapitana „Lisów”.

Ostatecznie mecz na Old Trafford zakończył się remisem 1:1. Liderem Premier League pozostaje Leicester City z 77 punktami na koncie. Drugi jest Tottenham (69 pkt.), a trzeci Arsenal Londyn (67 pkt.).

Źródło: Sport.pl