Lewandowski przypieczętował kolejne mistrzostwo Bayernu!

Bayern Monachium
Bayern Monachium Źródło:Newspix.pl / Christian Kolbert
Bayern Monachium wygrał 2:1 z FC Ingolstadt 04 i jako pierwszy klub w historii zdobył czwarty tytuł z rzędu w Bundeslidze. Dwa gole w tym meczu na swoje konto zapisał Robert Lewandowski.

Pierwszą bramkę reprezentant Polski zdobył w 15. minucie z rzutu karnego. Jeszcze w pierwszej połowie Lewandowski podwyższył na 2:0 po świetnym podaniu Xabiego Alonso. Polak uderzał z ostrego kąta, ale posłał piłkę na dalszy słupek i zdołał pokonać Ozcana.

Przed przerwą Alonso sfaulował Hartmanna w szesnastce i sędzia tym razem podyktował jedenastkę dla FC Ingolstadt 04. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał karnego. Ostatecznie gospodarze nie dali już rady doprowadzić do remisu. Bayern zgarnął trzy punkty i ma już mistrzostwo Niemiec.

Kolejny tytuł dla Bawarczyków do historyczny wynik. Czterech z rzędu mistrzostw Niemiec do tej pory nie zdołała wywalczyć żadna drużyna w Bundeslidze. Josep Guardiola zdobył trzy tytuły. Jeden z nich Bayern wywalczył jeszcze pod wodzą Juupa Heynckesa.

Źródło: Sport.pl