Legia zmierza po tytuł! Piast bez szans przy Łazienkowskiej

Legia zmierza po tytuł! Piast bez szans przy Łazienkowskiej

Kasper Hamalainen
Kasper Hamalainen Źródło:Newspix.pl / Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Mecz na szczycie ekstraklasy dla Legii Warszawa. „Wojskowi” wygrali z Piastem Gliwice 4:0 i uzyskali trzy punkty przewagi nad głównym rywalem w drodze po mistrzostwo Polski.

Wynik spotkania otworzył w 28. minucie Igor Lewczuk, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Piasta. Jeszcze przed przerwą na 2:0 strzałem w prawy róg podwyższył Guilherme. Po zmianie stron do siatki trafiali Kasper Hamalainen, który wykorzystał świetne podanie i mocnym uderzeniem wpakował piłkę do siatki oraz Nemanja Nikolić. Węgierski napastnik wykorzystał rzut karny i w ten sposób zapisał na swoje konto 27. bramkę w sezonie.

Przed zespołem trenera Stanisława Czerczesowa ostatnia prosta w drodze po tytuł. 11 maja ekipa z Łazienkowskiej zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Na zakończenie sezonu, 15 maja Legia na własnym stadionie zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Z kolei przed Piastem dwa mecze, w których podopieczni Radoslava Latala muszą zgarnąć komplet punktów. Gliwiczanie najpierw podejmą Ruch Chorzów, a następnie zagrają z Zagłębiem Lubin.