Bramka Lewandowskiego doceniona. "Nożyce" golem sezonu

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło: Newspix.pl / PIXATHLON
Trafienie Roberta Lewandowskiego zostało wybrane golem sezonu przez oficjalny kanał Bundesligi na YouTube.

Ranking najlepszych bramek Bundesligi w sezonie 2015/2016 zdominowali gracze Bayernu Monachium. Pierwsze miejsce zajął Robert Lewandowski. Za najlepsze uznano trafienie „nożycami”, którym Polak popisał się w meczu z Wolfsburgiem. Wtedy Lewandowski  zdobył pięć bramek w dziewięć minut.

Na drugim miejscu znalazł się Franck Ribery, a na najniższym stopniu podium uplasował się Thomas Mueller.

Ranking dziesięciu najlepszych goli Bundesligi w sezonie 2015/2016:

1. Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

2. Franck Ribery (Bayern Monachium)

3. Thomas Mueller (Bayern Monachium)

4. Daniel Didavi (VfB Stuttgart)

5. Jairo Samperio (1.FSV Mainz)

6. Dario Lezcano (FC Ingolstadt)

7. Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund)

8. Kostas Stafylidis (FC Augsburg)

9. Robert Bauer (FC Ingolstadt)

10. Lars Stindl (Borussia Moenchengladbach)

Bayern Monachium 7 maja wygrał 2:1 z FC Ingolstadt 04 i jako pierwszy klub w historii zdobył czwarty tytuł z rzędu w Bundeslidze. Dwa gole w tym meczu na swoje konto zapisał Robert Lewandowski.

Pierwszą bramkę reprezentant Polski zdobył w 15. minucie z rzutu karnego. Jeszcze w pierwszej połowie Lewandowski podwyższył na 2:0 po świetnym podaniu Xabiego Alonso. Polak uderzał z ostrego kąta, ale posłał piłkę na dalszy słupek i zdołał pokonać Ozcana.

Przed przerwą Alonso sfaulował Hartmanna w szesnastce i sędzia tym razem podyktował jedenastkę dla FC Ingolstadt 04. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał karnego. Ostatecznie gospodarze nie dali już rady doprowadzić do remisu. Bayern zgarnął trzy punkty i ma już mistrzostwo Niemiec.

Kolejny tytuł dla Bawarczyków do historyczny wynik. Czterech z rzędu mistrzostw Niemiec do tej pory nie zdołała wywalczyć żadna drużyna w Bundeslidze. Josep Guardiola zdobył trzy tytuły. Jeden z nich Bayern wywalczył jeszcze pod wodzą Juupa Heynckesa.

Źródło: Polsat Sport