Puchar Niemiec dla Bayernu! Łzy szczęścia Guardioli

Puchar Niemiec dla Bayernu! Łzy szczęścia Guardioli

Bayern Monachium
Bayern Monachium Źródło: Newspix.pl / firo Sportphoto/ Jürgen Fromme
Bayern Monachium wygrał po rzutach karnych z Borussią Dortmund i zdobył Puchar Niemiec.

Regulaminowy czas gry dostarczył sporo emocji, mimo że nie padły bramki. Obie ekipy stworzyły sobie mnóstwo sytuacji, ale brakowało skuteczności w kluczowych momentach. Szczególnie w drugiej połowie piłkarze podkręcili tempo, jednak wynik dalej się nie zmieniał. Potrzebna była dogrywka. Po 90 minutach dalej oglądaliśmy sporo podbramkowych okazji, ale Bayern i Borussia opadły już z sił.

Całe spotkanie w barwach Bayernu rozegrał Robert Lewandowski, który w 92. minucie miał świetną sytuację, ale w ostatniej chwili Polaka zablokował Erik Durm. W zespole Borussii do końca grał Łukasz Piszczek.

W rzutach karnych zdecydowanie lepszy okazał się Bayern. Z ekipy z Monachium jedenastkę zmarnował tylko Joshua Kimmich. W barwach BVB zawiedli Sven Bender i Sokratis Papastatopulos. Ostatecznie Bayern wygrał 4:3.

Był to 18. w historii triumf Bayernu w Pucharze Niemiec i ostatni mecz, w którym Bawarczyków poprowadził Josep Guardiola. Hiszpański trener po ostatnim, decydującym rzucie karnym na Stadionie Olimpijskim w Berlinie płakał ze szczęścia na boisku. 45-latkowi bardzo zależało, aby pożegnać się z niemiecką drużyną zdobytym trofeum. W przyszłym sezonie Guardiola będzie pracował w Manchesterze City.