Legia przypieczętowała awans. Sprawdź, z kim może zagrać w kolejnej rundzie

Legia przypieczętowała awans. Sprawdź, z kim może zagrać w kolejnej rundzie

Legia Warszawa
Legia Warszawa Źródło:Newspix.pl / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT
Legia Warszawa awansowała do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W rewanżowym meczu „Wojskowi” pokonali przy Łazienkowskiej Zrinjski Mostar 2:0.

W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1. Wszystkie trzy bramki w dwumeczu dla mistrza Polski zdobył Nemanja Nikolić.

Początek spotkania przy Łazienkowskiej był wyrównany, ale w 15. minucie trener Besnik Hasi musiał dokonać pierwszej zmiany. Guilherme zszedł z boiska z powodu urazu barku, a w jego miejsce pojawił się Hamalainen.

W 26. minucie po podaniu Nikolicia ręką w polu karnym zagrał Todorović i sędzia wskazał na jedenasty metr. Węgier pewnie wykorzystał prezent od rywali i mieliśmy 1:0 dla Legii po strzale w samo okienko. W pierwszej części spotkania momentami lepiej wyglądali goście, ale "Wojskowi" dowieźli korzystny rezultat do przerwy. Po zmianie stron ekipa z Łazienkowskiej podwyższyła prowadzenie. W 62. minucie Hamalainen podał do Nikolicia, który przedostał się z piłką w szesnastkę i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza.

Ostatecznie Legia wygrała w rewanżowym starciu 2:0 i awansowała do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA, w której zmierzy się ze słowackim AS Trenczyn lub słoweńską Olimpiją Ljubljana.