Gol z karnego i gol w ostatniej minucie. Świetna zaliczka Legii po pierwszym meczu z Dundalk FC

Gol z karnego i gol w ostatniej minucie. Świetna zaliczka Legii po pierwszym meczu z Dundalk FC

Dundalk FC  -  Legia Warszawa
Dundalk FC   Legia Warszawa
0 2
Nemanja Nikolic po strzelonym golu
Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2. Mistrz Polski przed wyjątkową szansą wywalczenia awansu do elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Legia wygrywa z Dundalk FC w pierwszym meczu IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów i zapewnia sobie doskonałą sytuację przed rewanżem, który już za tydzień w Warszawie.

Po bezbarwnej pierwszej połowie, w której gracze Legii wyglądali na zbyt spiętych i przestraszonych, na tablicy wyników kibice w Dublinie widzieli jedynie dwa zera. Zespół gospodarzy wyglądał nawet na nieznacznie lepszy od gości z Warszawy, jednak świetnie dysponowani Pazdan i Lewczuk zadbali o czyste konto mistrza Polski. Para stoperów Legii, w przeciwieństwie do kolegów z drużyny, zachowywała spokój i koncentrację od początku meczu.

W drugiej połowie po jednej z akcji piłkę ręką we własnym polu karnym zagrywał Andy Boyle i sędzia zmuszony był podyktować rzut karny. Nemanja Nikolic nie zmarnował takiej okazji i z 11 metrów strzelił swojego 5 gola w rozgrywkach. Po tym trafieniu piłkarze Legii wreszcie zaczęli śmielej konstruować swoje akcje, a ich podania na połowie rywala nabrały szybkości. Kilkakrotnie udało im się zagrozić bramce Dundalk. Wynik ustalił w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Aleksandar Prijovic. Wykorzystał idealne zagranie Jodłowca, który wcześniej w świetnym stylu wywalczył piłkę.

Po tym spotkaniu Legia ze spokojem powinna podejść do meczu rewanżowego. Warszawiacy grać będą u siebie. Decydujące o awansie starcie rozpocznie się we wtorek 23 sierpnia, o godzinie 20:45.

90 + 3 min.
Sędzia kończy grę. Dobra zaliczka Legii przed rewanżowym spotkaniem w Warszawie
 90 + 3 min.
Przejęcie Jodłowca i doskonałe dogranie do Prijovicia, który z wielkim spokojem podcina piłką nad interweniującym bramkarzem. Legia wygrywa dwoma golami
 90 + 3 min.
GOOOOOOL!!!!!
 90 + 1 min.
Kucharczyk zbiegał do narożnika z piłką i przypadkowo wywalczył rzut rożny. Po wykonaniu stałego fragmentu gry piłkę przejmują jednak Irlandczycy
 90 min.
Sędzia dolicza 3 minuty
 89 min.
Kolejny atak, ale wybijają zawodnicy Legii
 88 min.
Strzelał Kilduff! Sytuacja "z niczego". Na szczęście nie trafił w bramkę
 87 min.
Ostatnia zmiana w Legii. Schodzi Langil. Na boisku pojawia się Michaił Aleksandrow
 86 min.
Zawodnicy gospodarzy atakują niezbyt przekonywająco. Legia dobrze przeszkadza w rozgrywaniu piłki
 84 min.
Kontra Dundalk, ale Legioniści zdążyli wrócić na czas. Widać, że trener Hasi uczulił swoich zawodników ne ten element gry. Nie dają się zaskoczyć szybkości Irlandczyków
 83 min.
Kilduff fauluje w ataku. Legia wznowi grę
 82 min.
Schodzi Nikolic. W jego miejsce Prijovic
 81 min.
Bardzo dobry wślizg Michała Pazdana. Rozgrywa dziś świetne zawody
 80 min.
Kilduff próbował wymusić rzut karny. Sędzia nie dał się nabrać i wezwał do siebie piłkarza. Kolejna tego typu próba zakończy się żółtą kartką dla Irlandczyka
 79 min.
Boisko opuszcza McMillan. Wchodzi Ciaran Killduff
 78 min.
Hlousek na raty, ale z powodzeniem wybija piłkę
 77 min.
Strzelał Moulin, ale to uderzenie nie mogło zaskoczyć bramkarza z Irlandii
 76 min.
Zmiana również w drużynie Dundalk. schodzi Shields, wchodzi Benson
 75 min.
Zmiana w ekipie Legii. Schodzi Vadis Odjidja-Ofoe. W jego miejsce Michał Kopczyński
 75 min.
Próbował jeszcze Kucharczyk, ale łatwo dał sobie odebrać piłkę
 74 min.
Moulin wysoko zawiesza piłkę. Wybijają obrońcy Dundalk.
 74 min.
Rzut rożny dla Legii
 73 min.
Lewczuk strzelał z dystansu, ale piłka daleko od bramki
 72 min.
legia pozwala zawodnikom Dudalk swobodnie wymieniać podania w środku pola. Irlandczycy jakby stracili pomysł na grę
 70 min.
Langil coraz śmielej poczyna sobie na prawej stronie. Zupełnie inny zawodnik, niż jeszcze przed kilkunastoma minutami
 69 min.
Jodlowiec prostopadle do Nikolicia. Irlandzki obrońca z łatwością odebrał piłkę Węgrowi
 68 min.
Ukarany Hlousek. Kompletnie niezrozumiały faul
 66 min.
Legia wyraźnie się rozkręca. Nabrali wiatru w żagle po strzelonej bramce
 65 min.
I kolejny strzał. Tym razem Nikolic
 65 min.
Z dystansu strzelał Langil. Niewiele ponad poprzeczką
 64 min.
Błąd Irlandczyków, dośrodkowanie Langila ale słaby strzał Kucharczyka. Rzut rożny dla legii
 63 min.
Schodzi John Mountney. W jego miejsce Ronan Finn
 62 min.
Legia wreszcie odbiera piłkę wyżej, już na połowie Dundalk. Piłkarze z Warszawy w końcu uwierzyli we własne umiejętności?
 61 min.
Dośrodkowanie Brozia. Moulin doszedł do piłki, ale sędzia odgwizdał spalonego
 60 min.
Kiepskie zagranie Langila. Nie umiał przyjąć dobrego dogrania od kolegi
 59 min.
Akcja Legii, strzał Kucharczyka i... broni Rogers!
 58 min.
Mocno strzela Horgan! Malarz pewnie łapie futbolówkę
 57 min.
Rzut wolny dla Dundalk. Kolejny w tym meczu stały fragment gry dla Irlandczyków
 56 min.
GOOOOOOL!!! Legia prowadzi w Dublinie!
 55 min.
Do piłki podchodzi Nikolic...
 54 min.
Andy Boyle bronił ręką w polu karnym
 54 min.
Rzut karny dla Legii!!!
 51 min.
Świetny przerzut do Mountneya. Na szczęście jego dośrodkowanie blokuje Hlousek
 50 min.
I znów za mocno. Od bramki Rogers
 49 min.
Thibaut Moulin złośliwie fauluje. Niepotrzebna strata piłki, Legia mogła dalej atakować
 49 min.
Jodłowiec za krótko do Langila
 48 min.
Daryl Horgan strzela! Malarz łapie
 47 min.
Bardzo groźnie pod bramką Legii. Sławomir Malarz na szczęście spokojnie łapie piłkę
 46 min.
Dobra wymiana piłki na prawym skrzydle Legii, ale Tomasz Jodłowiec psuje całą akcję
 46 min.
Rozpoczynamy drugą połowę!

Kolejnym mocnym punktem polskiego zespołu są kibice, którzy raz za razem przebijają się z głośnym dopingiem na Aviva Stadium w Dublinie. Może oni natchną piłkarzy do lepszej gry w drugiej połowie.

Na szczęście dobrze weszli w mecz Pazdan z Lewczukiem. To najjaśniejsze punkty zespołu Besnika Hasiego.

Irlandczycy nie grają może pięknie, ale pomimo braków technicznych nie boją się gry kombinacyjnej. Kilka razy mogli zaskoczyć zespół gości.

Legia zdecydowanie zbyt zachowawczo. Nawet jak na dwumecz.
 45 min.
Koniec pierwszej połowy!
 44 min.
Michał Pazdan przerywa kontrę
 43 min.
Żółta kartka dla Vadisa Odjidja-Ofoe
 42 min.
Legia wciąż wymienia piłkę w obronie, pomocnicy cały czas zagrywają do tyłu. Ktoś powinien powiedzieć zawodnikom Besnika Hasiego, że gracze w białych koszulkach to nie Real Madryt
 40 min.
Pazdan fauluje McMillana w środku boiska
 40 min.
Dośrodkowanie z drugiej strony Hlouska, wybijają obrońcy
 39 min.
Langil dośrodkowuje, ale dwaj zawodnicy Legii nie zrozumieli się w tej sytuacji. Szkoda, bo dogranie było bardzo dobre
 38 min.
Igor Lewczuk w akrobatycznym stylu w ostatniej chwili wybija piłkę na aut. Napastnik Dundalk już składał się do strzału
 37 min.
Rzut rożny Dundalk. Dobrze ustawieni warszawiacy wybijają piłkę
 36 min.
Kontra Dundalk, ale dobrze Michał Pazdan
 36 min.
Lewczuk wziął sprawy w swoje ręce. Przejął piłkę w środku boiska, popędził do boku i dobrze dośrodkował
 35 min.
Dobry, czujny odbiór Langila. Koledzy nie podejmują jednak próby ataku
 33 min.
Najwięcej podań w tym spotkaniu wymienili jak dotąd Pazdan z Lewczukiem, co dobrze oddaje niemoc ofensywnych formacji Legii
 32 min.
Jodłowiec w dziecinnie prosty sposób traci piłkę. Oby nie zasnął na stojąco
 31 min.
Na stadionie w Dublinie rozbrzmiewa polski doping
 30 min.
Andrew Boyle faulował w walce o górną piłkę. Grę wznowi Arkadiusz Malarz
 30 min.
Rzut rożny dla Dundalk
 29 min.
Sędzia liniowy stwierdził, że Hlousek był na spalonym. Powtórki pozostawiają wątpliwości co do jego decyzji
 28 min.
Legia wreszcie wymieniła kilka celnych podań z rzędu. Wygląda to coraz lepiej
 27 min.
Sprytna akcja McMillana, ale Lewczuk nie dał się nabrać i wspólnie z Pazdanem zażegnał niebezpieczeństwo
 26 min.
Odjidja-Ofoe fauluje przeciwnika w środku boiska. Nie odpuścił rywalowi i do końca walczył o piłkę
 25 min.
Pazdan nie dał szans McMillanowi. Z łatwością przejmuje piłkę
 24 min.
Groźny strzał Michała Kucharczyka z linii pola karnego. Niewiele zabrakło!
 23 min.
Dobra asekuracja i duży spokój Lewczuka. Świetnie odczytał podanie rywala
 22 min.
Langil o mało nie zdobył gola dla Legii! Nie wiadomo, czy chciał dośrodkowywać, czy strzelać, ale jego zagranie sprawiło dużo problemów bramkarzowi
 21 min.
Po 20 minutach spotkania Legia nadal bez celnego strzału na bramkę Gary`ego Rogersa
 20 min.
Nikolic strzela w mur
 19 min.
Stephen O'Donnell ukarany żółtą kartką za faul na najdroższym zawodniku Legii
 19 min.
Odjidja-Ofoe faulowany. Rzut wolny w dobrej odległości od bramki Dundalk
 17 min.
Atak Dundalk, ale Hlousek wyprzedza McMillana
 16 min.
Obrońcy warszawskiej drużyny wymieniają piłkę między sobą, jednak przeciwnik nie zamierza atakować
 15 min.
Lewczuk długim podaniem szukał kolegów na lewej stronie. Niedokładne dogranie przejęli jednak przeciwnicy
 14 min.
Dobra pułapka ofsajdowa. na spalonym McMillan
 13 min.
Broź przejał bezpańską piłkę, ale za mocno do napastników
 13 min.
Piłkarze Dundalk wyglądają na rozluźnionych. Legioniści raczej spięci
 12 min.
Patrick McEleney strzela z dystansu! Ponad bramką Malarza
 11 min.
Irlandczycy kombinacyjnie na połowie Legii. Wybija Ofoe
 9 min.
Świetny wślizg Brozia i szybka akcja Legionistów. Niestety podanie do Moulina za mocne
 8 min.
Dobry przechwyt Pazdana, ale koledzy nie wykorzystali sytuacji
 7 min.
W Irlandii rzęsisty deszcz. Piłkarze muszą grać uważnie i stosownie obliczać moc podań
 6 min.
Przeciwnicy nie wykorzystali prostego błędu obrony Legii. Chwile grozy na Aviva Stadium
 4 min.
Langil próbował dośrodkowywać, jednak piłka wybita na aut. Legia spokojnie konstruuje akcje
 3 min.
Trener Legii Besnik Hasi głośno pokrzykuje na swoich zawodników. Dobrze zdaje sobie sprawę z wagi spotkania