Szczęsny chciał być jak Neuer, ale się przeliczył. Jego drużyna nie awansuje do LM

Szczęsny chciał być jak Neuer, ale się przeliczył. Jego drużyna nie awansuje do LM

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny Źródło: Newspix.pl / ZUMAPRESS.com
Błąd Wojciecha Szczęsnego kosztował AS Romę utratę gola, chociaż mecz już wcześniej wydawał się przesądzony. Włosi od 50. minuty grali w dziewiątkę.

Kibice AS Romy z pewnością zaliczą datę 23 sierpnia 2016 roku do listy najczarniejszych dni klubu. W spotkaniu decydującym o awansie do Ligi Mistrzów włoski zespół zrobił wszystko, aby nie osiągnąć upragnionego celu i ostatecznie przegrał z FC Porto 0:3. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami padł remis 1:1.

Najpierw w 8 minucie polskiego golkipera strzałem z bliskiej odległości pokonał Otavio Monteiro. Później w 39 minucie czerwoną kartkę obejrzał Daniele de Rossi. Już na początku drugiej połowy boisko opuścił kolejny zawodnik tego zespołu. Tym razem czerwony kartonik obejrzał Emerson.

Trudny moment dla Wojtka Szczęsnego nadszedł w 73 minucie. Wyszedł wówczas odważnie poza własne pole karne, chcąc w stylu Manuela Neuera przeciąć podanie do napastnika. Minął się jednak z piłką, którą Miguel Layun skierował do pustej bramki. Dwie minuty później dzieła zniszczenia dopełnił Jesus Corona.

Całe spotkanie sędziował polski arbiter Szymon Marciniak. Po przegranej 0:3 Roma straciła szanse na grę w Lidze Mistrzów. Zespół Wojciecha Szczęsnego zagra w Lidze Europejskiej.